Calendar
News
April
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
Today


Mākslinieka radošā darbība pēdējos gados bijusi ļoti daudzveidīga. To iespaidojuši ceļojumi, radošās darbnīcas, padziļinātas vairāku valstu mākslas vēstures, arhitektūras un pilsētvides studijas. Izstādē būs redzami gobelēni, kā arī atsevišķas gobelēnu skices. Personālizstādē Egils Rozenbergs skatītājiem reprezentēs piecas savas daiļrades tēmas – “Zīmes smiltīs”, “Enģeļi un maskas”, Parīzes sajūtas, daļu no cikla “Rētas” un metus no līdz šim neizstādītas, 21.gadsimta tehnoloģiju inovācijām veltītas tēmas “Konversija”.Izstāde apskatāma koncertzāles pirmā stāva mākslas telpā Civita Nova ik dienu, bez ieejas maksas.

Norises vieta: mākslas galerija Civita Nova
Organizē: Lielais dzintars

April
Programmā:
G.Telemans. J.Mediņs, Dž. Geršvins, A.Pjaccolla, J.Peškovs, L.Kalls u.c.
Fonds Nāc līdzās! jau daudzus gadus, veidojot mākslas festivālus visā Latvijā, iepazīstot daudzus talantīgus neredzīgus jauniešus. 

Jau 2 gadus fonds sadarbojas ar talantīgo pianisti Agnesi Egliņu. Un tieši tādēļ dzimusi ideja, apvienojot muzikālos spēkus, izveidot īpašu muzikālu stāstu, kurā Agnese Egliņa muzicētu kopā ar saviem neredzīgajiem draugiem. Bet tā kā Agnese ir beigusi Liepājas mūzikas vidusskolu, tad koncertā dzirdēsim arī Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņus.

Stāsta notikumus sacerējušas Maija Fogele un Līva Paleja, meitenes, kuras apveltītas ar absolūtajām muzikālajām dzirdēm, un varbūt tāpēc pasauli dzird nedaudz citādi kā cilvēki ar parastām dzirdēm. Par to mēs pastāstīsim jums koncertā.

Muzikālo stāstu stāstīs:
pianiste Agnese Egliņa un viņas draugi – Maija Fogele (flauta), Līva Paula Paleja (saksofons), Mihails Oļehovs (akordeons), un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas ģitāristu duets Miks Akots un Laine Būmeistere un pūšaminstrumentu ansamblis - Dāvis Sedols, Reinis Ausmanis, Jānis Narkevics, Mārtiņš Knets, Martins Miļevskis.

Minors - Diana Ponaskova, Mažors - Māris Skrodis 

Norises vieta: Kamerzāle
Organizē: Fonds Nāc līdzās!
×
29/04/2017
saturday 18:00

Programmā:


Ludvigs van Bēthovens - Koncerts vijolei un orķestrim Remažorā, op.61 

Gustavs Mālers - Piektā simfonija

Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris
 
Diriģents:
Atvars LAKSTĪGALA
 
Solists:
Aleksejs LUNDINS /vijole KRIEVIJA


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris


2017. gada pavasarī visās Latvijas lielākajās koncertzālēs izskanēs koncertspēle „Es šonakt būšu laimīgs!”, uz kuru ikvienu ielūdz TV personība Baiba Sipeniece-Gavare, kā arī mūziķi Uldis Marhilēvičs un Normunds Jakušonoks.


„Tas būs skaists un krāšņs koncerts, kurā labs garastāvoklis un pozitīvas emocijas garantētas!” sola Baiba, piebilstot: „Šajā koncertā ar dziesmu spēles elementiem uz skatuves satiksies lieliska komanda – Uldis, Normunds, es un tērpu māksliniece Elita Patmalniece -, kā arī daudzi pazīstami dziedātāji un Latvijas lielāko teātru aktieri. Mūsu galvenā vēlme: lai ikviens koncertu varētu baudīt ģimenes lokā vai kopā ar draugiem, klausoties un izdziedot sirdij tuvas un mīļas dziesmas un ne velti šo vakaru devīze ir „Es šonakt būšu laimīgs!”, kas tapusi, pārfrazējot dziesmu „Es šodien būšu laimīgs!”.

Koncertspēle „Es šonakt būšu laimīgs!” notiks Latvijas lielākajās koncertzālēs, tajā tiks aicināti piedalīties dziedātāji, kas dzimuši šajā pilsētā, tās apkaimē vai reģionā, kā arī īpašie viesi. Tāpat paredzēti daudz un dažādi pārsteigumi, ko spēles veidotāji pagaidām neatklāj.

Biļetes uz koncertuzvedumu var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Baltijas skaņas biedrība

May


Noslēdzošais sezonas Jam Session kopā ar Verneri Pohjola - somu trompetists un komponists no Helsinkiem. Pēdējos gadus ir bijis pasaules uzmanības centrā un ticis atzīts par topošo džeza zvaigzni. 

Kopā ar neatkārtojamo trompetistu - enerģiskie Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas skolotāji: Rustams Bagirovs (akordeons), Jānis Ivuškāns (trompete), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Pauls Ķierpis (sitaminstrumenti), Māris Kupčs (ģitāra) , Mārtiņš Zālīte (basģitāra) un audzēkņi.

Norises vieta: Mākslas galerija Civita Nova
Organizē: PIKC LMMDV
Ieeja: Bezmaksas.
×
03/05/2017
wednesday 17:00


Koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā Civita Nova š.g. 3. maijā norisināsies reģionālais jauno vijolnieku un čellistu festivāls "Mēs esam un būsim".  


Piedalās: Vaiņodes, Pāvilostas, Nīcas, Aizputes, Skrundas mūzikas skolas, Saldus mūzikas un mākslas, Liepājas 2. mūzikas skolas, Liepājas Mūzikas, māklas un dizaina vidusskolas audzēkņi.

Ieeja: bezmaksas
Organizē: PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola
×
04/05/2017
thursday 13:00


Internationally acclaimed architectural pearl the Great Amber Concert Hall in Liepaja offers guided group tours!
 
An hour-long tour takes the visitors through all the Great Amber halls – from the Civita Nova Art Space on the 1st floor and the Chamber Hall on the 2nd floor, to the Great Hall then finishing the tour by visiting Civita Nova 6 and the Experimental Stage on the 6th floor. During the tour, the visitors get to know impressive facts about the new construction, the building process, the artistic programme and the wide array of opportunities.
 
Tour price – EUR 2.50 for adults, EUR 1.50 for pupils, students and seniors, the tour is free of charge for children up to 7 years old

Organiser: Great Amber

""Lielais dzintars" ir unikāla cilindra formas ēka, kuru tiešām var nosaukt par īstu labirintu. Tās riņķveida gaiteņos, kas arvien virza uz nepazīstamiem nostūriem un savādām trepītēm, mēdz apmaldīties ne tikai apmeklētāji, bet joprojām arī paši darbinieki," stāsta sacensību organizators no Latvijas Orientēšanās federācijas Matīss Ratnieks, "aicinām ikvienu izmantot iespēju iepazīties ar arhitektoniski iespaidīgo koncertzāli, izskrienot to ar karti rokā."

Ar vairākām orientēšanās sacensībām laikā no 2. līdz 7. maijam Liepājā un tās apkārtnē tiks aizvadīta "Liepājas orientēšanās nedēļa". Šo orientēšanās svētku ietvaros būs iespēja piedalīties Liepājā vēl nebijušā piedzīvojumā – telpu orientēšanās sacensībās koncertzālē "Lielais dzintars".  
 
Vienas nedēļas laikā ikvienam interesantam būs iespēja piedalīties četrās orientēšanās sacensībās gan telpās, gan pilsētā. Orientēšanās nedēļa sāksies 2. maijā ar Liepājas apkārtnes iknedēļas orientēšanās seriāla "DR-Krasts" kārtu pie A. Puškina 2. vidusskolas un turpināsies 5. maijā ar telpu orientēšanās sacensībām koncertzālē "Lielais Dzintars".

Savukārt brīvdienas "Liepājas orientēšanās nedēļas" ietvaros ikviens aicināts izbaudīt, piedaloties Latvijas čempionātā orientēšanās sportā. Sestdien, 6. maijā, pilsētnieki aicināti orientēties sev iemīļotajās Liepājas ielās, reizē pelnot punktus Liepājas sporta sērijas "Izrāviens" sezonas kopvērtējuma ieskaitē (http://izraviens.eu/), bet 7. maijā doties mierīgā pastaigā pa Liepājas Jūrmalas parku, veicot atklāto orientēšanās distanci. "DR-Krasts" seriāla kārta pie Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas 2. maijā sāksies plkst. 16, bet doties "Lielā dzintara" labirintos 5. maijā varēs sev ērtā laikā no plkst. 16.00 līdz 18.30.


Vairāk informācijas par dalību Latvijas čempionātā orientēšanās sportā: http://lc.lof.lv/2017/sprints/
 
Organizē: Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar koncertzāli "Lielais dzintars" un Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldi


A folk song and the Holy Bible, ethnomusicians and priests, live voices and archival recordings... the Latgalian spirit, hidden in the people, in their experience and way of life.  One phenomenon belonging to the unique cultural heritage of Latgale that has been kept alive over the centuries is the interaction between folk music and Catholic traditions, and their combination into artistic unity. Sound as a heartbeat, a word in the sonorous Latgalian dialect and the symbol of the beautiful Latgalian soul, honour and piety. Latgalian poet and writer Andrievs Jūrdžs: “The human heart is like a harp with two strings; one joyful and the other – crying in pain. With nimble fingers the fate keeps playing – at times wedding songs, at times – songs of grief.”


Latvian Radio Choir, folk musicians, priests


Musical director and conductor: Sigvards Kļava

Video artist: Katrīna Neiburga

Stage designer: Rūdolfs Baltiņš

Lightning designer: Egils Kupčs

Director: Inese Mičule


×
06/05/2017
saturday 13:00


Internationally acclaimed architectural pearl the Great Amber Concert Hall in Liepaja offers guided group tours! 
 
An hour-long tour takes the visitors through all the Great Amber halls – from the Civita Nova Art Space on the 1st floor and the Chamber Hall on the 2nd floor, to the Great Hall then finishing the tour by visiting Civita Nova 6 and the Experimental Stage on the 6th floor. During the tour, the visitors get to know impressive facts about the new construction, the building process, the artistic programme and the wide array of opportunities.
 
Tour price – EUR 2.50 for adults, EUR 1.50 for pupils, students and seniors, the tour is free of charge for children up to 7 years old

Organiser: Great Amber
×
06/05/2017
saturday 14:00


Koncertzāle "Lielais dzintars" aicina bērnus un jauniešus ar priekšzināšanām ģitāras spēlē, piedalīties Bosnijā dzimušā ģitāras un lautas virtuoza Edina Karamazova meistarklasē.  
 
Edins Karamazovs pārvalda daudzveidīgus, dažādu kultūru stīgu instrumentus un nebeidz eksperimentēt ar lautas instrumentālajām iespējām, iepludinot tās spēli gan mūsdienu mūzikā, gan daudzveidīgos laikmetīgās improvizācijas kontekstos. Savu debiju aizsākot kā lautas spēlētājam 1998.gadā, mūziķis sevi pierādījis kā aizraujošāko un harismātiskāko šī nepierastā instrumenta spēles meistaru šodien. Viņa aizraujošajā un neapšaubāmi virtuozajā repertuārā ietilpst gan kompozīcijas no senās - 16.gadsimta renesanses un baroka laikmeta mūzikas, līdz pat mūsdienīgu opusu atskaņojumiem uz šķietami aizvēsturiski reliktā instrumenta – lautas. Kā solists Edins Karamazovs uzstājies kopā ar profesionālākajiem senās mūzikas izpildītājiem un sastāviem, un pavisam nejauši kļuvis par skatuves partneri pasaules slavenajai popzvaigznei - Stingam. Abi Mūziķi kopā ierakstījuši albumu "Songs of the Labyrinth", ko izdevusi prestižā ierakstu kompānija "Deutsche Grammophon" un koncertējuši kopā visā pasaulē.
 
Piedaloties meistarklasē, dalībniekiem jābūt līdzi savai ģitārai un jāprot nospēlēt viens skaņdarbs pēc izvēles.

Pieteikšanās, zvanot uz koncertzāles „Lielais dzintars" informatīvo tālr.: 634 24555. Vietu skaits – ierobežots. Dalība – bez maksas.
 
Norises vieta: Kamerzāle

Organizē: Lielais dzintars

 
*** Pēc meistarklases, 6. maijā pulksten 18 visiem interesentiem ir iespēja apmeklēt mākslinieka koncertu "Elektriskais kontrapunkts" Lielajā zālē. Solo koncerts notiek cikla „Pasaule Lielajā dzintarā" ietvaros un tā apmeklētāji Edina Karamazova lautas izpildījumā varēs baudīt Johana Sebastiana Baha mūziku, bet elektriskās ģitāras skanējumā tiks izpildīti amerikāņu minimālista Stīva Reiha skaņdarbi. Biļetes uz koncertu no 7 nopērkamas eiro Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv
×
06/05/2017
saturday 18:00

J.S.Bach: SUITE in G major BWV 1007

 -Preludio

Allemande

Courante

Sarabande

Menuett 1&2

Gigue


Steve Reich: ELECTRIC COUNTERPOINT

-Fast

-Slow

-Fast


J.S.Bach: PARTITA in d minor BWV 1004

 -Allemanda

Corrente

Sarabanda

Giga

Ciaccona


THE WORLD IN AN AMBER / FEDERATION OF BOSNIA and HERZEGOVINA


The diverse guitarist and lutist Edin Karamazov was born in Bosnia and studied under the guidance of the world famous lute master Hopkinson Smith.


Karamazov is widely known as the stage partner of the British pop star Sting – the musicians recorded an album together Songs of the Labyrinth, released under the prominent Deutsche Grammophon label. Karamazov invites listeners to a solo concert “Electric Counterpoint” in Liepaja, where he will perform music by Johann Sebastian Bach, and with the electric guitar will entertain the audience with compositions from the American minimalist Steve Reich.

Place: Great Hall
Tickets: EUR 7 - 25
Organiser: Great Amber


Intīms iestudējums par pašu būtiskāko, kur atslēgas vārds kameriestudējumam - nostaļģija. Nostaļģija pēc mīlestības, patiesām, skaidrām, konkrētām lietām. Un ar ko gan vēl spēcīgāk uz skatuves var attēlot mīlestību, ja ne ar dzeju un mūziku. Skarbā, vīrišķīgā, eksistenciālā Klāva Elsberga dzeja un franču dziedātājas ZAZ maigā, sievišķīgā, dzīvespriecīgā mūzika. Mīlestību mēs katrs uztveram savādāk, kur nu vēl vīrietis un sieviete, taču arī šis dialogs caur konfliktu vedīs līdz kopsaucējam.    

Režisors: Leons Leščinskis
Piedalās: Leons Leščinskis, Everita Pjata un Normunds Kalniņš
Māksliniece: Liene Rolšteina


Norises vieta: Eksperimentālā zāle
Organizē: Liepājas teātris

Programmā:


Fēliks Mendelszons - Uvertīra " Hebridu salas"

Maksis Bruhs - Pirmais koncerts vijolei un orķestrim solminorā op. 26

Fēliks Mendelszons - Trešā simfonija laminorā op. 56 ("Skotu")

Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris

Diriģents:
Lucs KĒLERS / Vācija

Soliste:
Vineta SAREIKA / vijoleNorises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas simfoniskais orķestris


Monumentāls okeāna vētras piemineklis aicina uzkavēties ainavā, ko veido nerimstoša ūdens masu kustība, vējš, lietus un troksnis, vērot un ieklausīties stihijā no attāluma, kas nebūtu iespējams dabiskajā vidē, kad apbrīns mijas ar šausmām.  


Voldemārs Johansons: “Iedvesmu šim darbam radīja personīga pieredze, ko nebūtu iespējams attēlot citādi, kā vien vizuāli un skaniski. Atrodoties ceļojumā Islandē, man gadījās piedzīvot vētru Atlantijas okeāna krastā. Jau agrāk man bija noturīga interese par viļņu kustību dabā, vēja un ūdens mijiedarbē topošajiem kustības formrakstiem, ko esmu pētījis tādos projektos kā “Aero Torrents” (2007), “opus 25” (2011). Taču tajā brīdī mani pārsteidza paša sajūtas, kas reti skarbajos laika apstākļos lika drīzāk steigšus meklēt pajumti, nevis nodoties neatkārtojamās dabas izrādes vērošanai, ko veidoja vēja, ūdens, lietus un gaismas saspēle.”

Voldemārs Johansons ir latviešu mediju mākslinieks, kurš strādā ar dažādām skaņu mākslas formām no komponēšanas līdz skulptūrai un pēta skaņas uztveri un pieredzi dažādās audiovizuālās formās. Šīs tēmas iedzīvinātas kritiķu augsti novērtētos darbos – skaņu vibrāciju projekcijā uz ūdens virsmas “Gaisa straumes” (2007), liela mēroga vides skulptūrā “Concord” (2010), skaņas un gaismas izrādē “Mīnotaurs”, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Radio kora grupu un citos.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars


Plašāka informācija sekos.
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Palangos orkestras, pl
×
26/05/2017
friday 19:00


Koncertprogramma "NĀKAMĀ PIETURA" veidota kā solomākslinieka Intara Busuļa Sestā soloalbuma prezentācijas koncerttūre Latvijā.  

Koncertu programma veidosies no pēdējo gadu labākajām, klausītājiem labi zināmām un iemīļotām dziesmām, kā arī dziesmām no jaunā albuma. Dziesmas izskanēs latviešu un krievu valodās.
Gaidāmais albums ierakstīts tepat Latvijā, dziesmu mūzikas autori ir Kārlis Lācis un Intars Busulis. Pirmais albuma singls - “Miglas rīts” 2016. gada laikā ir kļuvis klausītājiem ļoti iemīļots, vairākas nedēļas noturoties mūzikas topu pirmajās vietās.
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: deBusul MUSIC SIA


Koncertprogramma "NĀKAMĀ PIETURA" veidota kā solomākslinieka Intara Busuļa Sestā soloalbuma prezentācijas koncerttūre Latvijā.    


Koncertu programma veidosies no pēdējo gadu labākajām, klausītājiem labi zināmām un iemīļotām dziesmām, kā arī dziesmām no jaunā albuma. Dziesmas izskanēs latviešu un krievu valodās.
Gaidāmais albums ierakstīts tepat Latvijā, dziesmu mūzikas autori ir Kārlis Lācis un Intars Busulis. Pirmais albuma singls - “Miglas rīts” 2016. gada laikā ir kļuvis klausītājiem ļoti iemīļots, vairākas nedēļas noturoties mūzikas topu pirmajās vietās.Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: deBusul MUSIC SIA


Lai atzīmētu izcilā amerikāņu komponista Filipa Glāsa 80. jubilejas gadu, grupas “Sigma” solists Jānis Ozoliņš aicina uz audiovizuālu koncertu, kuram dots nosaukums “Astoņdesmit”. 


Koncertā tiks atskaņoti pazīstami, kā arī līdz šim Latvijā mazāk prezentēti Filipa Glāsa skaņdarbi klavierēm. Programma veidota kā Jāņa Ozoliņa veltījums komponistam viņa 80. dzimšanas dienā. 80 minūšu garumā, atskaņojot gan hrestomātiskos skaņdarbus, kas latviešu klausītājiem ir labi pazīstami, — ”Mad Rush“ (1979), “Opening” (1981), cikls ”Metamorphosis for piano“ (1988), gan Latvijā līdz šim retāk atskaņotās etīdes klavierēm, jaunatklās pavisam citu Filipu Glāsu kuru klausītāji, iespējams, koncertatskaņojumā iepazīs pirmoreiz.

Koncertu papildina videomākslinieka Mārtiņa Dāboliņa veidotas videoprojekcijas.


Norises vieta: Kamerzāle
Organizē: biedrība HI

June


Komponists, pianists un viens no klausītāju vismīlētākajiem Latvijas mūziķiem, svinot savu nozīmīgo jubileju, aicina to darīt kopā un izbaudīt trīs lieliskus autorkoncertus. 


Plašajā, žanriski un stilistiski daudzveidīgajā programmā izskanēs gan instrumentālā mūzika, gan dziesmas no koru repertuāra un teātra izrādēm, kā arī aizvadīto gadu rok un popmūzikas „zelta fonds”. „Ceļa posms ir pieveikts nopietns, gandrīz kā no Tobago līdz Pāvilostai,” smejas Uldis Marhilēvičs. „Tagad jūtos atkal atgriezies mājās, un gribas vēlreiz izdzīvot skaistākos piedzīvojumus. Man tie ir mūzikā.”

Koncertos piedalīsies Marhila draugi - Ivo Fomins, Ance Krauze, IGO, Antra Stafecka, Sergejs Jēgers, Aija Andrejeva, Laimis Rācenājs Ainars Virga, Zintis Žvarts, Aivars Hermanis, Raimonds Macats, Dzintars Beitāns un citi.

Īpašas noskaņas un krāsas koncertos piešķirs pavadošā sastāva jaunākas paaudzes mūziķi - Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas simfoniskā orķestra grupa, Liepājas Melngaiļskolas bigbends, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas koris, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris LAIKS, Vidzemes kamerorķestris un citi.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Marhils music company SIA


Intīms iestudējums par pašu būtiskāko, kur atslēgas vārds kameriestudējumam - nostaļģija. Nostaļģija pēc mīlestības, patiesām, skaidrām, konkrētām lietām. Un ar ko gan vēl spēcīgāk uz skatuves var attēlot mīlestību, ja ne ar dzeju un mūziku. Skarbā, vīrišķīgā, eksistenciālā Klāva Elsberga dzeja un franču dziedātājas ZAZ maigā, sievišķīgā, dzīvespriecīgā mūzika. Mīlestību mēs katrs uztveram savādāk, kur nu vēl vīrietis un sieviete, taču arī šis dialogs caur konfliktu vedīs līdz kopsaucējam.     

Režisors: Leons Leščinskis
Piedalās: Leons Leščinskis, Everita Pjata un Normunds Kalniņš
Māksliniece: Liene Rolšteina

Norises vieta: Eksperimentālā zāle
Organizē: Liepājas teātr


Koncertuzveduma "Kamēr vēl gliemeži skrien" programma veidota kopā ar režisori Māru Ķimeli, tajā atspoguļojot ne vien Imanta Kalniņa mūzikas dažādību, bet arī atklājot Daumanta Kalniņa un Kaspara Zemīša muzikālo daudzveidību.

Režisore Māra Ķimele kopā ar mūziķiem radījuši stāstu, kas aizsniedzas līdz pat komponista daiļrades pirmsākumiem, atskaņojot skatītājiem arī mazāk zināmas Imanta Kalniņa dziesmas. Tās no rotaļīgām pāriet domīgās, no līksmām kļūst intīmas.  

Līdzās dziesmām izskanēs instrumentāli skaņdarbi obojas, klavieru un ģitāru saspēlē. Koncertuzveduma tapšanā piedalījies arī pats komponists - Imants Kalniņš, daloties esejiskās pārdomās par laiku un tā ritējumu, kas caurvijas koncertuzvedumam, vienojot skaņdarbu radīšanas laiku pagatnē ar laiku šodien.


Koncertprogrammas garums: I daļa, 1h 25.min
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Apvienība Ars Nova, SIA
×
08/06/2017
thursday 19:00


Bengts Ālforss   
Cilvēks, kas vairās no lifta
Kāda cilvēka nebūt ne skumjais stāsts
Režisore – Gaļina Poliščuka
Vīrieša lomā – Herberts Laukšteins
 
Šis ir humora pilns stāsts par to, kā par kāda cilvēka vienīgo draugu kļūst lifts. Viņa mīļotā sieviete ir izcilā Holivudas aktrise Greisa Kellija, ar kuru viņš ne tuvu nav pazīstams, savukārt iecienītākais brīvā laika pavadīšanas veids – svešu cilvēku bēru apmeklēšana. Vecīšu piespiedu vientulība… Šo lugu autoru iedvesmojis uzrakstīt vecu un vientuļu cilvēku bēres Helsinkos, uz kurām neviens neierodas. Galvenā varoņa optimisms un pozitīvisms palīdz viņam rast izeju no jebkuras situācijas, īpaši – protot palūkoties no malas gan uz sevi, gan katru situāciju, kurā viņš nonāk. Lūk, arī patiesā māksla dzīvot pa īstam.

Vieta: Eksperimentālā skatuve
Organizē: Liepājas teātris sadarbībā ar "Lielais dzintars"
×
10/06/2017
saturday 20:00


THE WORLD IN AN AMBER / CENTRAL AFRICA


Cameroonian-born Roland Tchakounté will bring a special musical experience to the Latvian audience with his unique vocal performance and fascinating phonetic sound combined with blues melodies.


Already in his early years, Tchakounté began immersing himself in the music of the most talented Afro-Americans, and his own songs are filled with the sorrowful sensations he felt as a refugee. His creative biography includes 6 solo albums and countless concerts around the world, including performances at such spectacular venues as London’s Jazz Café, Paris’ New Morning, as well as the festivals Blues Sur Seine and Chicago Blues Festival. 


Concert-goers are kindly invited to arrive at 19.00, when a duo from the band Ainavisti will give their warm-up performance in the lobby of the concert hall.Place: Great Hall
Tickets: EUR 7 - 18
Organiser: Great Amber in cooperation with the Latvian Blues Support Association


2017. gada 17 jūnijā koncertzālē "Lielais dzintars" norisināsies gadskārtējais Latvijas Nedzirdīgo savienības amatiermākslas festivāls, kurš šogad noritēs ar nosaukumu "Zīmes un Skaņa satiekas vasaras naktī".  

Šogad lielākais jaunums festivāla norisē būs tā jaunais formāts. Tas norisināsies divās daļās, kur ierasto nedzirdīgo amatiermākslas kolektīvu lielkoncertu papildinās nedzirdīgo mākslinieku amatu meistaru darbu izstāde koncertzāles telpās. Noritēs arī tradicionālais festivāla dalībnieku gājiens pilsētas ielās.

LNS amatiermākslas festivāla programmas koncepcijas veidotājs un režisors - Viesturs Roziņš.

Festivāla norisi atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

Bezmaksas ieejas kartes no 15.maija varēs saņemt koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā un visās 9 LNS reģionālajās biedrībās:

Liepājas reģionālajā biedrībā – 1905. gada iela 35 Liepāja
Daugavpils reģionālajā biedrībā – S.Mihoelsa iela 54, Daugavpils
Kuldīgas reģionālajā biedrībā – Piltenes iela 20 – 1, Kuldīga
Pļaviņu reģionālajā biedrībā – 1. Maija iela 7, Kriškalni, Aiviekstes pagasts, Pļaviņu novads
Rēzeknes reģionālajā biedrībā – J.Raiņa iela 5a, Rēzekne
Rīgas reģionālajā biedrībā – Elvīras iela 19, Rīga
Smiltenes reģionālajā biedrībā – Gaujas iela 28, Smiltene
Valmieras reģionālajā biedrībā – Brīvības iela 44, Valmiera
Ventspils reģionālajā biedrībā – Lielā Dzirnavu iela 24, Ventspils


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Latvijas Nedzirdīgo savienība
July
×
01/07/2017
saturday 20:00


Šovasar DE PHAZZ atgriežas Latvijā ar ekskluzīvu jaunā albuma koncertu LIEPĀJĀ !  

Koncertzālē “Lielais Dzintars” savas pasaules tūres ietvaros uzstāsies vācu modernā džeza grupa “De-Phazz”. Koncerta laikā klausītāji varēs iepazīties ar “De-Phazz” jaunākā albuma “Prankster Bride” kompozīcijām, kā arī dzirdēt jau sen pazīstamas un iemīļotas dziesmas.

Grupas dalībnieki savas mūzikas aprakstā saka, ka laba stila izjūta ir reta parādībā, bet lai nu kā arī nebūtu, viņiem pašiem tā piemītot. Grupas galvenā prioritāte ir mūzikas dažādība, kas atspoguļojas arī jaunākajā albumā “Prankster Bride”, kurā ir samiksēti vairāki rotaļīgi vokāli kopā ar sarežģītiem instrumentāliem izpildījumiem.

“De-Phazz” grupa ir dibināta 90-tajos gados, šo gadu gaitā “De-Phazz” ir kļuvis par stabilu muzikālo projektu ar ļoti augstu vērtējumu modernā džeza mūziķu aprindās. Grupas pamatsastāvs nebūtu iedomājams arī bez šarmantās un samtainās balss īpašnieces Patas Apletones (Patt Appleton), kā arī Karla Frīsona. “De-Phazz” jau vairākkārtīgi ir viesojušies Latvijā, vienmēr koncerti ir tikuši izpārdoti, savukārt Liepājā šī būs pirmā reize!

Jaunais albums “Prankster Bride” piedāvā 14 kompozīcijas, kurās ietekme jūtama sākot no regeja līdz pat tradicionālai folkmūzikai. Šis albums aizved muzikālā ceļojumā, kas savas pēdas atstāj arī blūza un 50-to gadu rokenrola skaņu harmonijās. Lai gan “De-Phazz” izcelsme ir Vācijā, viņu daiļrade ir globāla.

Biļetes pieejamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, “Statoil” degvielas uzpildes stacijās, kā arī internetā.


Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Passport Productions

Programma:


Ludvigs van Bēthovens - Sonāte op. 2 nr. 3


Sergejs Rahmaņinovs - Sonāte nr. 2, op. 36


Žans Sibeliuss - Sonatīne miminorā op. 67


Rodions Ščedrins - 2 skaņdarbi no "Annas Kareņinas" (M. Pļetņeva apdarē)


Semjuels Bārbers - Sonāte Mibemolmažorā op. 26


Pianists Daumants Liepiņš ir spilgta Latvijas jaunā pianisma zvaigzne, daudzpusīgs mākslinieks, harizmātiks solists, kā arī iejūtīgs un smalks kamermūziķis.

Šogad pianists Daumants Liepiņš ir saņēmis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – “Lielo Mūzikas balvu” 2016, kategorijā gada “Labākais jaunais mākslinieks”un triumfējis konkursā “Nordic Piano Competition” Zviedrijā, iegūstot 1.vietu.

Daumants Liepiņš ir piedalījies pianistu konkursos Latvijā un ārvalstīs, iegūstot daudzas godalgotas vietas,kā arī uzstājies ar vairākiem simfoniskajiem orķestriem, ieskaitot Liverpūles Karalisko Filharmonijas orķestri, Helsingborgas Simfonisko orķestri un Kauņas simfonisko orķestri. 2016. gada februārī Daumants kā viens no 4 izvēlētiem dalībniekiem piedalījās pasaulslavenās pianistes Mitsuko Učidas meistarklasēs Kārnegī zālē, Ņujorkā.

Koncerta programmā izvēlētie skaņdarbi ir ļoti dažādi, tā ir iespēja pianistam spilgti parādīt gan savu virtuozitāti, gan muzikālo izpratni un emocionalitāti. Koncerta programmā iekļauti gan tādu mūzikas dižagaru kā Ludviga van Bēthovena un Sergeja Rahmaņinova sonātes, gan Semjuela Bārbera , gan Rodiona Šedrina, Žana Sibēlusa skaņdarbi.

Norises vieta: Kamerzāle
Organizē: biedrība “Mākslas pieskāriens”
Solisti :

Luiss Felipe Koeljo, vijole

Marlēne Ito, vijole

Vineta Sareika, vijole

Hoakins Rikelme Garsija, alts

Sennu Laine, čells

Gunārs Upatnieks, kotrabass


Programmā:

V.A.Mocarts Adagio un fūga dominorā

L. van Bēthovens Kreicera vijolsonāte

K.Lācis Valsis

F.Šūberts Stīgu kvintets Domažorā


No 2017. gada 12. līdz 15. jūlijam norisināsies pirmais klasiskās mūzikas festivāls SENSUS. Sensus mājvieta būs arī koncertzāle “Lielais dzintars”, un šajās dienās sagaidāma augstas klases mūziķu un karstas radošās temperatūras neikdienišķa gaisotne.  

Tajā piedalīsies Berlīnes filharmoniķu, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra un citu Eiropas un Latvijas labāko orķestru vadošie mūziķi. Festivāla muzikālo kodolu veidos divi kamermūzikas koncerti un divi simfoniskās mūzikas vakari. 

Festivāla atklāšanas koncertā 12. jūlija vakarā muzicēs leģendāro “Berlīnes filharmoniķu” stīgu kvintets, kura dalībnieks ir kontrabasists Gunārs Upatnieks – kopš 2011. gada “Berlīnes filharmoniķu” kontrabasu grupas pārstāvis. Koncerta programmā – Vīnes klasiķi un Kārļa Lāča jaundarbs “Valsis kontrabasam un stīgu kvartetam”.

Koncerta pirmajā daļā būs iespēja dzirdēt reti atskaņoto Volfganga Amadeja Mocarta “Adagio un fūgu” divām vijolēm, altam un basam dominorā KV 546 – noslēpumainu, paskarbu un trauksmainu opusu liktenīgajā dominorā. Līdzās – Ludviga van Bēthovena slavenā Devītā jeb “Kreicera” vijolsonāte, veltīta laikabiedram, ievērojamam vijolniekam Rūdolfam Kreiceram, kurš gan nekad netika atskaņojis šo opusu. Sonāti klausīsimies spožā pārlikumā stīgu kvintetam (pārlikums tapis 1832. gadā un tā autors ir nezināms).

Koncerta otrajā daļā visupirms – Kārļa Lāča “Valša” pirmatskaņojums. Komponists saka: “Kaut kā tā sanācis, ka teātra mūzikā man vislabāk padodas valši, un, tā kā festivāls Sensus gaida no manis visai romantisku darbu, nosliecos par labu vienam valsītim ar nedaudz slāvisku noskaņu.” Programmu vainagos Franča Šūberta Stīgu kvintets Domažorā D 956, kas tapis dažus mēnešus pirms autora aiziešanas citsaulē un ko pamatoti uzskata par vienu no uzskata par vienu no visu laiku izcilākajiem kamermūzikas paraugiem. Ko vērta ir kaut tikai kvinteta brīnumainā lēnā daļa, kurā valda neizmērojams skaistums.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: koncertaģentūra “Laba mūzika”

Solisti :

Anete Toča, flauta

Egils Upatnieks, oboja

Guntis Kuzma, klarnete

Gustavo Nunjess, fagots

Andrejs Žusts, mežrags

Aleksandrs Batī, trompete

Fabriss Milišērs, trombons

Agnese Egliņa, klavieres


Programma:

M. Ravēls svīta Kuperēna piemiņai pūšaminstrumentu kvintetam

Ž .Ibērs Trīs nelieli skaņdarbi pūšaminstrumentu kvintetam

F. Pulenks Sekstets pūšaminstrumentu kvintetam un klavierēm

Ž. Kasterēds Sonatīne trompetei un klavierēm

F. Pulenks Trio mežragam, trompetei un trombonam

M. Damāzs Trio trompetei, trombonam un klavierēm

No 2017. gada 12. līdz 15. jūlijam norisināsies pirmais klasiskās mūzikas festivāls SENSUS. Sensus mājvieta būs arī koncertzāle “Lielais dzintars”, un šajās dienās sagaidāma augstas klases mūziķu un karstas radošās temperatūras neikdienišķa gaisotne.


Tajā piedalīsies Berlīnes filharmoniķu, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra un citu Eiropas un Latvijas labāko orķestru vadošie mūziķi. Festivāla muzikālo kodolu veidos divi kamermūzikas koncerti un divi simfoniskās mūzikas vakari.


13. jūlijā Sensus piedāvās kamermūzikas programmu, kur prožektoru gaismā būs koka un metāla pūšaminstrumenti. Koncerta nosaukums – Salut à la France jeb “Sveiciens Francijai”. Pirmajā daļā valdīs koka pūšaminstrumenti un skanēs Morisa Ravela barokāli greznais veltījums karabiedriem “Kuperēna piemiņai”, Žaka Ibēra “Trīs nelieli skaņdarbi” un Fransisa Pulenka vitālais, dzirkstīgais Sekstets. Latvijas ievērojamie kamermūziķi flautiste Anete Toča, obojists Egils Upatnieks un klarnetists Guntis Kuzma satiksies ar vienu no mūslaiku ievērojamākajiem fagotistiem – Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw solistu Gustavo Nunjesu no Urugvajas – un ievērojamo slovēņu mežradznieku, “Berlīnes filharmoniķu” orķestrantu Andreju Žustu.


Koncerta otrajā daļā – metāla pūšaminstrumenti. Dzirdēsim franču komponista-matemātiķa Žaka Kasterēda Sonatīni trompetei un klavierēm, Fransisa Pulenka reti dzirdamo, agrā jaunībā sacerēto Trio mežragam, trompetei un trombonam un Žana Mišela Damāza Trio trompetei, trombonam un klavierēm. Klausīsimies, kā šajā elegantajā mūzikā izpaužas Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra pirmā trompete Aleksandrs Batī no Francijas un viens no mūslaiku apdāvinātākajiem trombonistiem, plaša muzikālā apvāršņa ceļinieks, Freiburgas Mūzikas augstskolas docētājs Fabriss Milišērs.


Ar lieliskajiem pūšaminstrumentālistiem koncerta abās daļās tiksies viena no Latvijas izcilākajām pianistēm – prasmīgā un ugunīgā Agnese Egliņa


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: koncertaģentūra “Laba mūzika”
Piedalās:

Latvijas festivāla orķestris

Diriģents Karels Marks Šišons

Solists Sergejs Krilovs, vijole


Programma:

M.Gļinka uvertīra operai Ruslans un Ludmila

P.Čaikovskis Vijolkoncerts /fragmenti/

I.Stravisnkis svīta Ugunsputns /fragmenti/

R.Štrauss svīta Rožu kavalieris /fragmenti/

No 2017. gada 12. līdz 15. jūlijam norisināsies pirmais klasiskās mūzikas festivāls SENSUS. Sensus mājvieta būs arī koncertzāle “Lielais dzintars”, un šajās dienās sagaidāma augstas klases mūziķu un karstas radošās temperatūras neikdienišķa gaisotne.


Tajā piedalīsies Berlīnes filharmoniķu, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra un citu Eiropas un Latvijas labāko orķestru vadošie mūziķi. Festivāla muzikālo kodolu veidos divi kamermūzikas koncerti un divi simfoniskās mūzikas vakari.


Festivāla noslēguma dienā – 15. jūlijā plkst. 14.00 - izskanēs Simfoniskās mūzikas koncerts bērniem un vecākiem “Rožu kavalieris”. Uzstāsies “Latvijas festivāla orķestris”, kurā spēlēs gan mūsu valsts labākie mūziķi, gan festivāla Sensus prominentie viesi, kurus būsim iepazinuši abās kamermūzikas programmās.


Koncerta programmā – Mihaila Gļinkas operas “Ruslans un Ludmila” virpulīgā uvertīra, fragmenti no Igora Stravinska krāsainās svītas baletam “Ugunsputns” un spilgtākie mirkļi no Riharda Štrausa izsmalcinātās un vīniski krāšņās svītas operai “Rožu kavalieris”. Īpašs brīdis – pasaulslavenā vijolnieka, Eiropas labāko orķestru sadarbības partnera, Lietuvas kamerorķestra mākslinieciskā vadītāja Sergeja Krilova solo Pētera Čaikovska populārajā Vijolkoncertā.


Simfoniskās mūzikas koncertu diriģēs Latvijā allaž gaidītais Karels Marks Šišons, LNSO mākslinieciskais vadītājs no 2009. līdz 2012. gadam, patlaban Zārbrikenes un Kaizerslauternes Vācijas Radio orķestra mākslinieciskais vadītājs, pasaules lielāko opernamu un koncertzāļu pastāvīgs viesis, augstu apbalvojumu īpašnieks.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: koncertaģentūra “Laba mūzika”
Piedalās:

Latvijas festivāla orķestris

Diriģents Karels Marks Šišons

Solists Sergejs Krilovs, vijole


Programmā:

M.Gļinka uvertīra operai Ruslans un Ludmila

P.Čaikovskis Vijolkoncerts

I.Stravisnkis svīta Ugunsputns

R.Štrauss svīta Rožu kavalieris


No 2017. gada 12. līdz 15. jūlijam norisināsies pirmais klasiskās mūzikas festivāls SENSUS. Sensus mājvieta būs arī koncertzāle “Lielais dzintars”, un šajās dienās sagaidāma augstas klases mūziķu un karstas radošās temperatūras neikdienišķa gaisotne.


Festivāla noslēgumā izskanēs Simfoniskās mūzikas koncerts “Rožu kavalieris” Uzstāsies “Latvijas festivāla orķestris”, kurā spēlēs gan mūsu valsts labākie mūziķi, gan festivāla Sensus prominentie viesi, kurus būsim iepazinuši abās kamermūzikas programmās.


Koncerta programmā – Mihaila Gļinkas operas “Ruslans un Ludmila” virpulīgā uvertīra, Igora Stravinska krāsainā svīta no baleta “Ugunsputns” un Riharda Štrausa izsmalcinātā un vīniski krāšņā svīta no operas “Rožu kavalieris”. Īpašs brīdis – pasaulslavenā vijolnieka, Eiropas labāko orķestru sadarbības partnera, Lietuvas kamerorķestra mākslinieciskā vadītāja Sergeja Krilova solo Pētera Čaikovska populārajā Vijolkoncertā.


Daļu no šī koncerta programmas būs iespēja dzirdēt īpašā, vecākiem un bērniem veidotā koncertā 15.jūlija agrā pēcpusdienā.Simfoniskās mūzikas koncertu diriģēs Latvijā allaž gaidītais Karels Marks Šišons, LNSO mākslinieciskais vadītājs no 2009. līdz 2012. gadam, patlaban Zārbrikenes un Kaizerslauternes Vācijas Radio orķestra mākslinieciskais vadītājs, pasaules lielāko opernamu un koncertzāļu pastāvīgs viesis, augstu apbalvojumu īpašnieks.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: koncertaģentūra “Laba mūzika”

×
22/07/2017
saturday 18:00


Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents:
Atvars Lakstīgala
Soliste:
Julianna Bavarska / soprāns

Plašāka informācija sekos.

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris
August
×
03/08/2017 -
06/08/2017


THE WORLD IN AN AMBER / SPAIN, BELGIUM, GERMANY, LUXEMBOURG, FINLAND, ESTONIA


Contemporary art festival –with various exciting interdisciplinary art forms. The festival will include exhibitions, concerts, performances, digital installations, theatre and dance performances, guest lectures and art in the urban environment. The forum will host internationally acclaimed artists, and will also be a place for the study of creative processes, discussions, and exchange of ideas.


Organiser: Great Amber19. augustā koncertzālē “Lielais dzintars” ar savu jaunāko programmu viesosies par Balkānu mūzikas karali dēvētais mūziķis Gorans Bregovičs un viņa leģendārais “Kāzu un bēru orķestris”. 

Šī būs vēl nepiedzīvota un unikāla pieredze koncertzāles apmeklētājiem, jo uz skatuves kāps Bregoviča atraktīvais orķestris pilnā sastāvā ar visiem temperamentīgajiem orķestrantiem, pierībinot akustisko zāli ar jautrajiem un visiem tik atpazīstamiem skaņdarbiem! Gorans Bregovičs koncertzālē “Lielais Dzintars” atskaņos gan dziesmas no sava jaunākā albuma “Champagne for Gypsies” (“Šampanietis čigāniem”; 2013), gan arī savus lielākos hitus no visiem atpazīstamām kinolentēm.Gorans Bregovičs ne tikai ir pazīstams ar saviem karstasinīgiem šoviem, bet arī ir ievērojams filmu mūzikas komponists: viņa mūzika skan filmās “Time of Gypsies” (1988), “Arizona Dream” (1992), “Underground” (1995), “La Reine Margot”(1994), “27 Missing Kisses”(2000), “Black Cat, White Cat” u.c.

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: SIA Passport Productions

September
×
17/09/2017
sunday 17:00


“What's valuable in me will remain in poems and in you alive, when you read them.”  William Shakespeare 

This is not only a poetic but also a research work. We want to find the area of poetry in us, where we need poetry, and to understand what we expect from poetry. We believe that poetry is one of the most subjective arts, and we want to sustain this subjective expression of poetry, finding the closest to us poems and poets. We do not want to transform poetry into prose, not to lose its structure, rhythm, musical and poetic logic.

Actors: Jana Čivžele, Ivars Krasts, Ģirts Krūmiņš, Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš

Director, stage designer – Māra Ķimele
Costume designer – Jana Čivžele

Duration: 1 h 30 min
Place: Experimental stage
Organizer: Great amber
October


Plašāka informācija sekos.
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: L Tips, SIA


THE WORLD IN AN AMBER / SPAIN

For the first time Liepaja will have the opportunity to experience an authentic flamenco dance show with real Spanish passion, embodied in instrumental music, dance and songs.

Flamenco ballet performance “4 Women 4” is a bright, musical show brought by the Flamenco Agency (Seville) with scrupulous choreography and impressive costumes. The performance tells the story about women’s lives in Spain, difficulties in jobs, changing family models and female emancipation from the 19th century till today. Flamenco dance has been recognised as part of the intangible oral heritage and was included in UNESCO in 2010. 

Place: Great Hall
Organiser: Great Amber
×
21/10/2017
saturday 18:00


THE WORLD IN AN AMBER / IRELAND

“The Gloaming” are one of the most extraordinary representatives of world music on the European stage. Their original repertoire is at the crossroads where the traditional Irish folk music intersects with the nuances of contemporary, jazz and experimental music, thus acquiring a fresh sound.  


Each of the band’s members have independently successful careers as performers, composers, arrangers or producers; however, coming together under “The Gloaming”, they have created something entirely new. Their creative improvisations and musical expressions, based on their massive knowledge and experience in the classical music, have given a new taste to the traditional Irish music. The instrumental accompaniment is in the hands of the violinist Martin Hayes, Ireland, guitar player Dennis Cahill, USA, pianist Thomas Bartlett, USA and violinist Caoimhín Ó Raghallaigh, Ireland, while the vocalist Larla Ó Lionáird, Ireland, brings a deeply soulful note to the performance.

The debut album “The Gloaming” was finished in the summer of 2013, and was released in January 2014. The most prestigious music reviewers – “BBC Radio 2”, “The Guardian”, “Irish Times”, “Mojo” and “NPR Music” – have named the album one of the finest records of 2014. After their debut, the band released their second album “2” in February 2016, which was nominated for a “Grammy” award in the first round in the category “World music”.“The Gloaming” have performed in the most popular music halls in Europe and USA –the National Concert Hall of Dublin, Royal Albert Hall in London, Lincoln Centre in New York and elsewhere with their concerts being sold out in a few days or even in a matter of hours. This year the list of names of the most significant halls will be accompanied by The Philharmonie de Paris, Concertgebouw in Amsterdam, Die Glocke in Bremen, as well as the recently opened Elbphilharmonie in Hamburg. 


Tickets are available at Biļešu paradīze offices in Latvia, or on the website www.bilesuparadize.lv, as well as the Great Amber information centre.

The concert is supported by the Latvian State Culture Capital Foundation and Liepaja City Council. Pupils, students, teachers, pensioners, group I and II disabled persons, as well as families and groups are entitled to discounts.


Place: Chamber Hall

Organiser: Great Amber

November


THE WORLD IN AN AMBER / GERMANY


The 2-year anniversary of the concert hall will be celebrated together with musicians from the world-renowned symphonic orchestra Berliner Philharmoniker.


The octet Scharoun Ensemble, comprised of eight orchestra musicians, is one of the leading chamber music ensembles in Europe. Octet has collaborated with world-famous conductors Claudio Abbado and Sir Simon Rattle. Such esteemed composers as György Ligeti, Hans Werner Henze, Pierre Boulez, György Kurtág and Wolfgang Rihm have dedicated their creative work to the octet. Latvian composer Platon Buravicky has made a new work specifically for this occasion – the world enters Liepaja, Latvia meets the world!


Place: Great Hall

Organiser: Great Amber


Muzikālais stāsts “Latvijas gredzens” atspoguļo savu zemi un to, kā cilvēki no senatnes kopuši savas garamantas un atgriežas pie saknēm. Koncertcikls ieskandina Latvijas simtgadi, un līdz pat jubilejai tas būs veltīts visiem Latvijas novadiem.  

Kurzemes gredzens
Lielkoncerts “Pūt, vējiņi”


"Pūt, vējiņi, dzen laiviņu, aizdzen mani Kurzemē" vietā, kur tiek godinātas lībiskās tradīcijas, iesakņojusies unikāla suitu kultūrtelpa un diendienā enerģētiskais spēks caurstrāvojas no jūras krastiem un pēdām smiltīs. Kurzemes jūrmalas krastos uzspīd pēdējie Latvijas vakara saules stari un vilnis krastā izskalo dzintara gabalu - mūsu laime šajā dzintarā ieraudzīt visumu un ielikt to kabatā.

Imants Ziedonis: "(..) es iedomāju ceļu, es eju kājām pa Kurzemi, pa redzētiem un pārdzīvotiem laukiem, kamēr sāk pretī nākt ainavas pavisam neredzētas, un es nojaušu, ka eju jau ārā no nomoda un ikdienības. Dokumentālā Kurzeme. Sapņu Kurzeme. Dievzemīte."


Piedalās:
Latvijas Radio koris, Valsts Akadēmiskais koris Latvija, Liepājas Simfoniskais orķestris,
etnomūzikas grupa Auļi

Solisti:
Laima Jansone / kokle, vargns
Vestards Šimkus / klavieres

Folkloras kopas: "Saucējas", "Suitu sievas"
Muzikālais vadītājs: Māris Sirmais
Režisors, mākslinieks: Reinis Suhanovs


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Latvijas Koncerti
December

Programmā:


Spilgtāko Ērika Ešenvalda pēdējo gadu skaņdarbu Latvijas pirmatskaņojumi

Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris
Valsts akadēmiskais koris LATVIJA

Koncertu vada:
komponists Ēriks EŠENVALDS


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas simfoniskais orķestris
×
08/12/2017 -
10/12/2017


THE WORLD IN AN AMBER / ICELAND


This December, in collaboration with the magnificent Icelandic pianist Víkingur Ólafsson, the concert hall will host a concert series in an Icelandic mood.

Víkingur will be given carte blanche – the artist will perform classical music concerts, as well as alternative concerts in a less usual performance style. Ólafsson graduated from the prestigious Julliard School in New York. After finishing his studies, he continued working as a soloist with great musicians – from the Swedish clarinettist Martin Fröst, to Björk. This year Deutsche Grammophon released the pianist’s album featuring etudes by the American composer Philip Glass, which we will also hear as part of one of the Icelandic weekend concerts.


Organiser: Great AmberAbout

In the city of Liepāja, the dream of a grand concert hall of its own has been alive for almost a century. The dream materialized at the end of 2015. The new concert hall Great Amber is a regional centre of culture and events, home to the Liepaja Symphony Orchestra, Liepaja Music, Art and Design High School, as well as the concert hall’s manager and event producer - LLC Great Amber.

The concert hall Great Amber comprises eight stories and 14,126 m². It has three concert halls – the Great Hall with 1,000 seats, the Chamber Hall with 200 seats and the Experimental Stage with 120 seats, which are complemented by the Art Space Civita Nova on the 1st floor, the Hall of Mirrors on the 6th floor and the cafe and restaurant TINTO.
At the basis of the architectural concept of the concert hall, created by the excellent Austrian architect Prof. Volker Giencke, lies amber – the symbol of Liepāja and the Baltic Sea, as well as the concert hall’s function as a cultural and arts centre. Thus, its architecture is a portrait of music, frozen in time and in amber.


Its acoustics have been created by world leaders in their fields – Prof. Karlheinz Müller of Müller BBM, Germany, and Prof. Christian Bartenbach of Bartenbach, Germany, respectively.The city of


Liepāja is like a lagoon, located between the Baltic Sea and the Liepāja lake. It is the third largest city in Latvia and its capital of music. Seems only natural that it now also has its own „Great Amber” concert hall.


The shape, unique interior and excellent acoustics of „Great Amber” permit to say that a visit to this centre of the culture of the Baltic Sea region will surely become an unforgettable experience!

Currently, there are no vacancies available.

Ongoing procurement
Closed procurement
Documents
INFORMATIVE SUPPORT
RADIO SWH
 
KURZEMES RADIO

Mūzikas saule
Mūzikas saule
Financial support

Concert hall

VOLKER GIENCKE was acknowledged from the start of his career as an outstanding figure among young Austrian architects, he won numerous awards and gained international recognition.
As an architect and a university lecturer he was a founding member of the  Graz School of Architecture, a movement that has achieved worldwide fame as the "Genius of Graz".
Volker Giencke has remained an independent force as an architect until today.
His work includes the giant glasshouses in the University of Graz Botanical Gardens, the Austrian Pavilion at EXPO ´92 in Seville, the « Odörfer » Exhibition Hall in Klagenfurt, the Hotel Speicher Barth in Germany - converted from a harbour grain elevator, or most recently the «Great Amber » Concert Hall in Liepaja. Each of these buildings is an icon of a global architecture.
As chairman of ./studio 3 at the University of Innsbruck, he has raised the architecture faculty to the first rank among international architecture schools.
Volker Giencke studied architecture and philosophy. He has taught at Yale, the Universidad de Buenos Aires, Rizvi College Bombay and at University College London. He is a Member of the Latvian Chamber of Architects, an Honorary Member of the Association of German Architects (BDA) and a Member of the European Academy for Science and the Arts.

The acoustics of the concert hall has been created by Prof. Karlheinz Müller of Müller-BBM (Germany), one of the world’s leading specialists in the field, responsible for the acoustical solutions in theatres and concert halls in New York, Beijing, Moscow, St. Petersburg, Salzburg, Venice, Rome and other capitals of music and culture.
The architectural idea of the concert hall „Great Amber” was created in 2003, when the concept of Prof. Volker Giencke won at the worldwide competition initiated by Imants Resnis, at the time – head of the Liepāja Symphony Orchestra, and organized by the Liepāja City Council and the Latvian Association of Architects.

A truly international team of Austrian, German and Latvian experts and an overall of 24 offices has worked on the project of the concert hall under the supervision of  „Volker Giencke & Company”.

PROJECT HISTORY
2003 – worldwide competition of architectural concepts
2004 – adaptation project
2006 – design project
2008 – 2011 – technical project
1 August 2013 – the contract on construction and author’s supervision signed
4 October 2013 – beginning of construction
30 August 2014 – ridgepole celebrations, the constructino of „Great Amber“ reaches its highest peak – 30 metres.
12 August 2015 – the building is commissioned

CREATORS OF THE PROJECT
Building structure – Johann Birner (Zivilingenieur für Bauwesen, Austria)
Stage technologies – Buhnenplannung Walter Kottke Ingenieure GmbH (Germany)
Light technologies – Bartenbach Lichtlabor GmbH (Austria)
Acoustics - Prof. Karlheinz Müller, Müller BBM (Germany)

CONSTRUCTION
Built by Merks, Ltd. (Latvia)

Experience Great Amber
Excellent acoustics and functionality for your planned event: for symphony orchestra, chamber orchestra, jazz orchestra, choir, pop music (with  sound systems), ballet and other performances as well as for congresses, conferences, etc. Maximum number of seats: 1000.
Excellent acoustics for chamber music concerts. Great functionality for seminars, lectures, banquets and corporate events. Area: 170 m2. Maximum number of seats: 200 (144 in the hall, 56 in the balcony).
Particularly suitable for theatre performances, conferences, seminars and corporate events. The hall has a panoramic view to the city. Area: 151.9 m2. Number of seats: 150 (placement of hall’s seats can be changed and adjusted to event’s objective).

Residents

Liepāja Symphony Orchestra is an orchestra with a unique sound. Beauty and truth, experience and passion, directness and thoughtfulness meet in the sound of this orchestra. The unique amber sound of Liepāja Symphony Orchestra has originated in a unique place at the Baltic Sea – in Liepāja. The windy city has inveterate culture traditions. The very first Philharmonic Association with a symphony orchestra in the Baltic States was established in Liepāja. An Opera-house was active for a long time there. The heart of Latvian rock also beats in Liepaja; once there was a time, when sounds of jazz big bands and other ensembles were an important part of everyday life in Liepāja.

During more than a hundred years, the sound of Liepāja Symphony Orchestra has grown into a recognizable, classical and unquestionable value. Conductors, soloists and listeners readily come back to the fascinating amber sound, relishing the professional and emotional quality of the orchestra performance. When listening to the sound of Liepāja Symphony Orchestra, one may hear appreciation for music, desire to give away the best, sincerity and a body of unique talents, composed by the musicians of the orchestra.

Liepāja Symphony Orchestra is a classical symphony collective that holds to the traditions of the grand European symphony. The power of this orchestra lies within the competence of playing European classical and romantic music. Proficiency of playing jazz and rock music as well lets the orchestra speak to a very wide audience, and to make more and more new contacts. Love for the music unites Liepāja Symphony Orchestra and people all around the world, irrespective of their age, color of their skin or profession.


www.lso.lv


The structural unit of Liepaja Music, art and design high school – Emilis Melngailis Music School is currently the only higher professional educational institution in Southern Courland offering the qualification of a musician. 386 students are acquiring education in vocational programs (children’s music school) and vocational secondary educational programs (music high school).


The history of the school began in 1922 when the Latvian composer, conductor and organist Adolfs Abele established the Liepaja State Conservatory, however it has been carrying the name of Emilis Melngailis since 1954. Since 1 September 2016, as a result of a reorganization the school was merged into Liepaja Art and design school, thus acquiring the name – Liepaja Music, art and design high school.


The music school implements diverse educational programs – keyboard, string instrument, percussion and wind instrument play, as well as the vocal music, conducting, music history and theory. In recent years, two new programs have been added to the already vast offer – music (jazz and popular music) and music project management.


The school employs professional and highly qualified pedagogues, moreover – each year brings new teachers to the staff.


Students have the opportunity to participate in master classes, to go on exchange programs, get involved in creative projects, as well as to play in various student bodies: girls’ choir, boys’ choir, symphony orchestra, brass band and bigband. All of it is done for one aim – to raise a strong and self-assured generation that will form the basis of the culture of Liepaja and Latvia, the greatest treasure of ours.


www.lmmdv.lv


Catering at the concert hall is provided by Tinto, Ltd.

www.tinto.lv

Services

Excellent acoustics and functionality

Internationally acclaimed architectural pearl the Great Amber Concert Hall in Liepaja offers guided group tours! An hour-long tour takes the visitors through all the Great Amber halls – from the Civita Nova Art Space on the 1st floor and the Chamber Hall on the 2nd floor, to the Great Hall then finishing the tour by visiting Civita Nova 6 and the Experimental Stage on the 6th floor. During the tour, the visitors get to know impressive facts about the new construction, the building process, the artistic programme and the wide array of opportunities. 

Tour price – EUR 2.50 for adults, EUR 1.50 for pupils, students and seniors, the tour is free of charge for children up to 7 years old.

If there is lees than 10 persons in a group, the price for the group tour is 20 EUR.

For more information and applications, call the Great Amber information centre +371 634 24 555 or send an email to guests@greatamber.lv 


The information centre is open from 10 am to 8 pm, on Sundays – from 10 am to 3 pm.

Information Centre provides the opportunity to purchase tickets to all events taking place in Concert Hall “Great Amber”, as well as for events anywhere in Latvia.

In the Information Centre visitors will be able to apply for tours of the “Great Amber”, receive information about Liepāja city, as well as purchase souvenirs.


Opening hours of the Information centre:

Monday – Saturday:  10.00 – 20.00
Sunday:  10.00 - 15. 00


Discounts for events organised by Lielais dzintars, Ltd.

For:  
Students 25%
Seniors 20%
Teachers, professors 20%
Disabled persons group I/II 50%
Honorary Liepaja Citizen and Liepaja Citizen of the Year 30% 


Group tickets:
Tickets from EUR 7 to 15:
10-19 persons 10%
20-29 persons 20%
30+ persons 30% 


Tickets above EUR 15:
10-19 persons 10%
20-29 persons 15%
30+ persons 20% 


Family tickets:
2 adults + 2 (or more) children 20%
1 adult + 2 (or more) children 20% 


GREAT AMBER CONCERT HALL IN LIEPAJA

Information centre and application for guided tours:

Phone: +371 63424555

Email: guests@greatamber.lv


Working hours:
Mon.-Sat. 10:00-20:00
Sun. 10:00-15:00


Doors are open one hour before an event 


Great Amber Concert Hall,

Radio iela 8, Liepaja, LV 3401

www.greatamber.lv


Ticket offices:
www.bilesuparadize.lv
www.bilesuserviss.lv 


Contacts:
Info line: + 371  6 34 24555
E-mail: guests@greatabmer.lv


Photo, Video