Calendar
News
Today


Turpinot pagājušajā gadā iesākto tradīciju, Liepājas mākslas foruma ietvaros liepājniekiem un pilsētas viesiem tiks sniegta iespēja skatīt laikmetīgās mākslas darbu sēriju.

Multimediālas instalācijas, gleznojumi un vides objekti aicinās baudīt mākslu ne tikai koncertzāles mākslas telpā Civita Nova, bet arī Liepājas pilsētvidē.
 
Mākslas sesijas ietvaros tiks turpināta arī tradīcija ik gadu foruma laikā dāvināt pilsētai vienu sakoptu brandmūri Liepājas pilsētvidē. Pagājušā gada vasarā pilsētas centrā tapa lielformāta gleznojums "Skaņu vīrs", kura autori bija jaunie mākslinieki Dainis Rudens un Ēriks Caune. Šovasar lielformāta sienas gleznojumu veidos pieredzējušais mākslinieks, liepājnieks Uldis Rubezis.

Pilsētvidē liepājniekus uz pārdomām mudinās Indriķa Ģelža multimediālā instalācija “Tikšanās”, Ivara Drulles skulptūra “Enģeļu dziesmu klausītājs” un citi lielformāta multimediāli darbi.
 
“Lielā dzintara” iekštelpās, šī gada janvārī atklātās mākslas telpas Civita Nova ekspozīcijā būs apskatāma daļa no Latvijas simtgadei veltītā projekta “Lielzemes laikmetīgās mākslas muzejs”.  Projekta darbu autori ir mākslinieki Kārlis Vērpe, Margo Zālīte, Aigars Bikše, Andris Vītoliņš un Ilze Supe.  “Lielzemes laikmetīgās mākslas muzejs” mākslas baudītājus pārsteigs ar lielizmēra mākslas objektiem, kā arī tēlniecības darbiem un lielformāta gleznojumiem.

Organizē: "Lielais dzintars"
September
×
03/09/2016
Saturday 16:00


Citādi kā par brīnumu grūti nosaukt bezgala bagāto un daudzveidīgo mūzikla žanru, tas izgaismosies ceļā no Dž.Gēršvina ritmu spēļu atspērieniem, caur R.Rodžersa, L.Bernstaina, F.Lou populāro mūziklu melodiju lokiem līdz E.L.Vēbera pasaulslavenajiem opusiem. Tas ieskanēsies instrumentālās grupas, Annijas Putniņas un dziedošā aktiera Jura Jopes balsīs, bet patiesu apliecinājumu mūziklu aizrautībai gūs deju kompānijas “Jazz’n Cofee” veidotajos deju rakstos.

Programmu papildinās nelieli, interesanti video materiāli par mūziklu vēsturi.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: SIA “Lielais Dzintars” sadarbībā ar “Latvijas koncerti”


Piedalās:
Aigars Reinis - ērģeles,
Ieva Ezeriete - soprāns,
Baroka orķestris Lāsmas Melderes-Šestakovas vadībā
Venēcija - skaistā un apbrīnojamā, iedvesmojošā un pārliecinošā savā vēstures, kultūras un mākslas bagātību mantojumā. Ikviens, kurš ir bijis šajā pilsētā, vēlas tur atgriezties, ikviens, kurš vēl nav bijis - vēlas turp doties. Šoreiz Venēcija no vēl viena skatu punkta – kā šūpulis trim maestri di musica - Antonio Vivaldi, Antonio Kaldaram un Džovanni Batistam Ferrandini, kuri dzimuši šajā ūdens apņemtajā pilsētā un caur savu mūziku mums ļauj sadzirdēt tos skanīgos, saules pielietos smieklus, kādus var smieties tikai īsteni venēcieši.
Šajā koncertprogrammā pēc kāda pārtraukuma no jauna apvienojies baroka mūzikas ansamblis Sansara, pieaicinot vairākus mūziķus, ar kuriem veiksmīga sadarbība notikusi jau agrāk. 

Norises vieta: K​amerzāle
Organizē: Nodibinājums "Via Cultura" sadarbībā ar "Lielais dzintars"
×
14/09/2016
Wednesday 19:00


Starring: Herberts Laukšteins

Director
: Gaļina Poļiščuka

A G. Poļiščuka stage production based on the play The Man Who Avoids Elevators by Bengt Ahlfors, produced for the experimental stage of Great Amber. A conversation between a man and an elevator about happiness, dreams and reality. The production will be open to viewers based on the theatre repertoire principles for several months.


Place: The experimental stage

Organisers: Liepaja Theatre in collaboration with Great Amber


Piedalās:

Soliste: Madina Faizijeva/klavieres
Uzbekistānas Jauniešu simfoniskais orķestris

Diriģents: Kamolidīns Urinbajevs

Programmā:
Mirsadiks Tadžijevs (1944 – 1996) – “Svētku uvertīra”
Nikolajs Rimskis-Korsakovs (1844 – 1908)  – simfoniskā svīta “Šeherezade”
Jāzeps Vītols (1863 – 1948) – «Ametists» un «Rubīni» no simfoniskās svītas “Dārgakmeņi”
Aleksandrs Skrjabins (1872 – 1915) -  "Koncerts klavierēm un orķestrim fadiēzminorā op. 20"


Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Lielais dzintars
×
16/09/2016
Friday 19:00
Programme 
Sergei Rachmaninoff – Piano Concerto No.3 in D minor, Op.30
Sergei Rachmaninoff – Symphony No.2 in E minor, Op.27
LIEPĀJA SYMPHONY ORCHESTRA
Conductor
ATVARS LAKSTĪGALA
Soloist
GEORGIJS OSOKINS / piano

Venue: Great Hall


Leģendārais dzejnieks, komponists, dziedātājs Aleksandrs Rozenbaums piedāvā savu jubilējas solo programmu kopā ar pavadošo grupu, ar jaunām un vecam iemīļotām dziesmām.

Vīrišķīga āriene, spēcīgs baritons, rokās nemainīgi ģitāra – šim māksliniekam nav vajadzīgs vairāk nekā, lai pulcētu pārpildītas klausītāju zāles Krievijā un citās valstīs. Krievijas nopelniem bagātais tautas skatuves mākslinieks, kas patiešām ir tautas mākslinieks, drīz priecēs savus klausītājus Latvijā ar savām mīļākajām dziesmām.

Aleksandrs Rozenbaums ir viens no tiem retajiem māksliniekiem, kuri spēj noturēt klausītāju uzmanību visu koncerta laiku. Aizturējuši elpu, klausītāji izbauda viņa dzīvās un patiesās dziesmas un vienmēr lūdz tās atkārtot vēl un vēl. Viņa balss valdzina ar brīnišķīgu melodiskumu, tajā pat laikā izstarojot dzīvīgu enerģiju. Viņa dziesmas liek aizdomāties par mūžīgo, atgādina par laika straujo ritējumu. Aleksandrs Rozenbaums izpilda dziesmas, kas cilvēku dvēselēs raisa mīlestību un labestību, tādēļ viņa koncertus gribas apmeklēt vēl un vēl. Katrs no mākslinieka pielūdzējiem viņa repertuārā atrod sev mīļas dziesmas, bet ir arī tādas, kas jau kļuvušas par īstām tautas dziesmām. Jau pavisam drīz – septembrī – vecās, iemīļotās un arī jaunās Aleksandra Rozenbauma dziesmas skanēs tieši Jums!

„Bostonas valsis”, ”Uzzīmē man māju”, „Kazaku dziesma”, Jesauls”, „Pīļu medības”, „Liktens pareģe”, „Ienāciet pie mums uz „uguntiņu””, „Uzmācās skumjas”, „Melnā tulpe”- tās ir dziesmas, kas aizkustina dvēseli, līdz sāpēm tuvas un pazīstamas katram no mums. Lai kādam žanram Rozenbaums neķertos klāt – estrādei, romancei, džezam, krievu šansonam vai patriotiskajai dziesmai -, viņš vienalga paliek atpazīstams ar savu izpildījuma dzīvo manieri, kura nevienu neatstāj vienaldzīgu.

Nav iespējams vārdiem aprakstīt atmosfēru, kas valda zālē šī mākslinieka uzstāšanās laikā. Dzīva skaņa, dinamiskas gaismas, skaļi aplausi un saucieni „bravo!” liecina par to, ka klausītāji arvien gaida šīs neatkārtojamās tikšanās ar izcilo un talantīgo Aleksandru Rozenbaumu.

Pasākuma valoda: krievu
Pasākuma ilgums: ~2h

Norises vieta: Lielā zāle
×
24/09/2016
Saturday 17:00


Baltu vienības diena noslēgsies koncertzāle "Lielais dzintars" ar Lietuvas Zemessardzes bigbenda un Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku bigbenda koncertu.


Ieeja bez maksas

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas kultūras pārvalde

×
30/09/2016
Friday 19:00

Solokoncertu programmā iekļauts:
Džuzepe Verdi,
Pjetro Maskanji,
Kamila Sensānss,
Frančesko Čilea,
Alfredo Katalani un arī Pučīni

Pasaules slavu iemantojusī latviešu operdziedātāja Kristīne Opolais pēc sešu gadu pārtraukuma atkal Latvijā klausītājus priecēs ar savu solokoncertu, šoruden uzstājoties ar solokoncertu, kurā izpildīs ārijas un instrumentālās epizodes no dažādu komponistu zināmām un mazāk zināmām operām.

Opolais pauda prieku, ka solokoncertiem būs jauna programma. Viņa programmā iekļāvusi gabalus no operām, kurus zina, ka nākotnē dziedās arī operas uzvedumā. "Pēdējos gados esmu iemācījusies ieklausīties sevī. Ja balss jūtas labi, tad zinu, ka man tā loma ir jāizpilda. Es zinu, ko es gribu un kādas lomas man ir jāizpilda," akcentēja operdziedātāja.

Solokoncertos Opolais uzstāsies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) un jauno itāļu diriģentu Sesto Kvatrīni. Sākotnēji bijuši vairāki diriģenti, kuri bija plānoti koncertiem, bet, ņemot vērā viņu aizņemtību, no visiem izskatītajiem diriģentiem izraudzīts Kvatrīni, kurš bijis gatavs mainīt savus plānus, lai piedalītos šajos solokoncertos.


Norises vieta: Lielā zāle

Koncertu rīko: Andreja Žagara Kultūras atbalsta un attīstības fonds

October
×
02/10/2016
Sunday 16:00
režisore: Inga Tropa
scenogrāfe: Inga Alsiņa
gaismu mākslinieks: Jānis Sniķers
spēlē: Lauma Balode, Jānis Znotiņš

Izrāde “Baltā grāmata” ir kopīgs ceļojums no mūsdienu teātra zāles uz 19. gadsimta laukiem, palīgā ņemot Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” tekstu, divus aktierus, visu ceļojuma dalībnieku iztēli un dažus teatrālus brīnumus. Soli pa solim no ikdienišķām lietām tiek radīta izrāde. Skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem – kopīgi tiek vākts siens un jāts uz maisiem pieguļā, lai pēc tam apgultos zālē un skatītos zvaigžņotās vasaras nakts debesīs. Tas ir kopīgs piedzīvojums, kuru katram izrādes dalībniekam būs iespēja pēc tam atkārtot pašam, iesaistot savus mājiniekus, viņu iztēli un jebkuru iztēli rosinošu tekstu.

Izrāde nominēta „Spēlmaņu nakts 2014” balvai kategorijā „Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

Izrāde paredzēta 1.-5.klašu audzēkņiem.


Vieta: Eksperimentālā skatuve

Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar "Dirty Deal Teatro"


Piedalās:  
Liepājas Simfoniskais orķestris

Diriģents – Māris Kupčs
 
Vadītājs / stāstnieks – Egīls Šēfers
 
Jaunākajā koncertu sērijā kopā ar bērniem dosimies aizrautīgā mūzikas un stāstu ceļojumā. Uzzināsim, kā atrod un no jauna atklāj senu un dažkārt pat pavisam aizmirstu mūziku. Pētīsim, kā gadsimtiem ejot mainījusies orķestra, diriģenta un koncertzāles loma. Uzzināsim, kas ir virtuozs un ielūkosimies, kādus vēl līdz galam neapjaustus noslēpumus glabā Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas nošu skapis!
Ieejas maksa 2 EUR
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris​a


Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents – Māris Kupčs
 
Vadītājs / stāstnieks – Egīls Šēfers
 
Jaunākajā koncertu sērijā kopā ar bērniem dosimies aizrautīgā mūzikas un stāstu ceļojumā. Uzzināsim, kā atrod un no jauna atklāj senu un dažkārt pat pavisam aizmirstu mūziku. Pētīsim, kā gadsimtiem ejot mainījusies orķestra, diriģenta un koncertzāles loma. Uzzināsim, kas ir virtuozs un ielūkosimies, kādus vēl līdz galam neapjaustus noslēpumus glabā Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas nošu skapis!
Ieejas maksa 2 EUR
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris​


Piedalās:   
Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents – Māris Kupčs
 
Vadītājs / stāstnieks – Egīls Šēfers
 
Jaunākajā koncertu sērijā kopā ar bērniem dosimies aizrautīgā mūzikas un stāstu ceļojumā. Uzzināsim, kā atrod un no jauna atklāj senu un dažkārt pat pavisam aizmirstu mūziku. Pētīsim, kā gadsimtiem ejot mainījusies orķestra, diriģenta un koncertzāles loma. Uzzināsim, kas ir virtuozs un ielūkosimies, kādus vēl līdz galam neapjaustus noslēpumus glabā Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas nošu skapis!
Ieejas maksa 2 EUR
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris​


Skandināvijas džeza mūzikas koncertprogramma ar Norvēģijas bruņoto spēku diriģentu - pulkvežleitnantu Lars Erik Gudim un izcilo džeza spēles trompetistu - Norvēģijas bruņoto spēku Jūras spēku orķestra solistu – pulkvežleitnantu Erik Eilertsen.

Vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars
×
11/10/2016
Tuesday 19:00


Bengts Ālforss
Cilvēks, kas vairās no lifta
Kāda cilvēka nebūt ne skumjais stāsts

Režisore – Gaļina Poliščuka
Vīrieša lomā – Herberts Laukšteins

 
Šis ir humora pilns stāsts par to, kā par kāda cilvēka vienīgo draugu kļūst lifts. Viņa mīļotā sieviete ir izcilā Holivudas aktrise Greisa Kellija, ar kuru viņš ne tuvu nav pazīstams, savukārt iecienītākais brīvā laika pavadīšanas veids – svešu cilvēku bēru apmeklēšana. Vecīšu piespiedu vientulība… Šo lugu autoru iedvesmojis uzrakstīt vecu un vientuļu cilvēku bēres Helsinkos, uz kurām neviens neierodas. Galvenā varoņa optimisms un pozitīvisms palīdz viņam rast izeju no jebkuras situācijas, īpaši – protot palūkoties no malas gan uz sevi, gan katru situāciju, kurā viņš nonāk. Lūk, arī patiesā māksla dzīvot pa īstam.

Vieta: Eksperimentālā skatuve

Organizē: Liepājas teātris sadarbībā ar "Lielais dzintars"


Lūdzam nodrošināt klusumu ēkā.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: “Liepājas Simfoniskais orķestris”


A capella koncertu sniegs Valsts akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā.

Koncerta pirmajā daļā skanēs labākie jaundarbi no projekta “Latviešu komponisti Latvijas simtgadei”, bet otrajā daļā Emīla Dārziņa un Raimonda Paula skaņdarbi.


Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: SIA "Lielais Dzintars"
Programma ROMANTIKA tapusi pēc komponista Jāņa Lūsēna un dziedātāja Ingus Pētersona 10 gadus ilgās kopdarbības ciklā „Mazu brīdi pirms”.
Jau pavasarī - aplausu, ovāciju, klausītāju un mūzikas gardēžu atzinības pavadīta, ROMANTIKA sāka savu ceļu pie klausītājiem. Koncerta muzikālais materiāls veidots no jaunām, vairāku gadu laikā tapušām dziesmām ar latviešu klasiķu Viļa Plūdoņa, Kārļa Skalbes, Andreja Eglīša, Ērika Ādamsona, Kārļa Krūzas un Eduarda Veidenbauma dzeju. Komponists Jānis Lūsēns koncertam izvēlēto tematiku raksturo kā vīrieša iekšējās pasaules atspoguļojumu. „Nenoliedzami, katra vīrieša dzīvē ir brīži, kad kļūstam  filozofi, sapņotāji, mīlētāji, stāstnieki, jokdari. Šis skatuves darbs būs veltījums sievietēm un   padomdevējs vīriešiem, kuri reizēm mēdz būt bikli un atturīgi, nespējot atrast īstos vārdus, lai atklātu jūtu pasauli sev tuvajiem un mīļotajai sievietei”, uzsver Jānis Lūsēns.

Dziedātāja Ingus Pētersona personības šarms, neatkārtojamā balss, tās siltums un lirisms koncertā ieskanās vēl nebijušās nokrāsās, veidojot mūzikas valodas, teksta poētisma un interpretācijas vienotu veselumu. Arī pats solists atzīst, ka klausītāju mīlestībā un mūzikā „ieguvis jaunu elpu” un ar programmas veiksmīgo startu ir ļoti apmierināts, piebilstot: „Ja sākot koncertsēriju, sevi un skatuves mūziķus nodēvējām par pēdējiem romantiķiem, tad tagad saprotu, ka klausītāju rindās romantiķu un labas mūzikas cienītāju netrūkst, un ar romantisko uztveri viss ir kārtībā”.

Arī mūzikas kritiķe, Dienas žurnāliste Inese Lūsiņa pauž atzinību programmai, uzsverot, ka  „Šī nekādi nav vienmuļa romantika, bet gan bagātīga emociju un dzīves uztveres krāsu palete. Patiešām tīra, dzidra un jaudīga pasaule, lai arī netiek izkliegta skaļi”.

Dzīvesprieks, alkas, humors un viegla koķetērija – šādu noskaņu koncertā ROMANTIKA rada mūziķu komanda uz skatuves - pie klavierēm pats Jānis Lūsēns, čellists Ivars Bezprozvanovs, akordeonists Kaspars Gulbis, bundzenieks Harijs Gūtmanis un ģitārists Jānis Lūsēns juniors.
×
19/10/2016
Wednesday 19:00


3D mūzikls “Alise brīnumzemē” - tas ir jauns mūžīgas Luisa Kerola pasakas caurskatījums. Asa sižeta, piedzīvojumu un pārvērtību pilns stāsts par  mūsdienu meitenes Alises, kura sapņo par estrādes zvaigznes slavu, ceļojumu brīnumainā šovbiznesa aizkulišu pasaulē. Uz ēršķiga ceļa pretim panākumiem viņai nāksies sastapties ar apbrīnojamiem personāžiem. Un dažreiz skatītājiem nāksies minēt — kurš tās būtu? Vai pazīstams Trusis, vai slavena seja no  glancētā žurnāla vāka…

Mūsu mūziklā “Alise brīnumzemē” brīnumi kļūst par realitāti, bet realitāte ir līdzīga brīnumam. Tas viss — pateicoties unikālam tehnoloģijām, 3D super-efektiem, stereoefektiem un … brīnumbrillēm! Ja-ja, inovācijas, pirmo reizi mūziklos izmatotajām brillēm, kas tika izstrādātas pēc kompānijas INFITEC tehnoloģijām priekš NASA speciālistiem, izmantošanai militāriem un medicīnas mērķiem. Apvienojot ar jaunas paaudzēs projektoriem, tie nodrošina neatkārtojamo 3D projekcijas kvalitāti, nekaitējot bērna redzei.

Pagājušajā gadā dižai Luisa Kerola grāmatai apritēja 150 gadi. Šī grāmata izraisīja furoru pasaules literatūrā un paliek ka neatminēta mīkla līdz šai dienai. Jauns  3D mūzikls no Producentu centra «Триумф» (Maskava), atstās neizdzēšamu iespaidu uz skatītājiem un uz visiem laikiem mainīs jūsu priekšstatu par mūzikliem visai ģimenei.

Vairāk nekā 20 varoņi spilgtos pasakas kostīmos, aizraujošs stāsts – tas ir mūzikls mūsdienu bērniem un viņu vecākiem!

Viena biļete nodrošina vienas 3D brilles.
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 4 gadu vecuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: līdz 5 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Pasākuma ilgums: ~2h
×
21/10/2016
Friday19:00
Programmā:
Pēteris Vasks - Musica appassionat
Žans Sibēliuss - Koncerts vijolei un orķestrim reminorā, op.47
Pēteris Vasks - Trešā simfonija

Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris

Solists:
Sergejs DOGADINS /vijole KRIEVIJA

Diriģents:
Atvars LAKSTĪGALA


TEHNISKU IEMESLU DĒĻ REALITĀTĒ 5.RINDA IR 1.RINDA!!!Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris


Concert ‘’Frank Sinatra 100’’ will take place on October 22nd at 19:00 at the concert hall ‘’Great Amber’’. Daumants Kalnins and Jelgava Big Band, lead by Raitis Ašmanis, will perform songs from the repertoire of legendary singer Frank Sinatra.  

First part of the concert will feature songs that have not been performed by the musicians before, and the second part of the concert will take viewers through the most recognizable classics from Frank Sinatra’s repertoire. 

Concert will be held in two sets, lasting 2 hours and 20 minutes. 

Venue: Great hall

Organized by: Apvienība Ars Nova Sia


Lūdzam nodrošināt klusumu ēkā.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: “Liepājas Simfoniskais orķestris”


Lūdzam nodrošināt klusumu ēkā.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: “Liepājas Simfoniskais orķestris”


Lūdzam nodrošināt klusumu ēkā.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: “Liepājas Simfoniskais orķestris”


Lūdzam nodrošināt klusumu ēkā.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: “Liepājas Simfoniskais orķestris”


Plašāka informācija sekos.
​Norises vieta: 2.stāva foajē​


Plašāka informācija seks.
​​Norises vieta:​ ​Kamerzāle


Plašāka informācija sekos.
​​Norises vieta:​ ​​Lielā zāle


Plašāka informācija sekos.
​​​Norises vieta:​ ​Civita Nova​ 6​


Piedalās:  
Rīgas Doma kora skolas
Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas
Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas
un Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas
audzēkņi un pasniedzēji
Diriģents Gints Ceplenieks
Režisors Juris Jonelis
Pēc Frederick Loewe un Alan Jay Lerner mūzikla „My Fair Lady” motīviem.
Mirdzas Ķempes un Linarda Maikovska tulkojums latviešu valodā.
Plašāka informācija sekos.
​​​Norises vieta:​Lielā zāle


2016 gada oktobrī četrās Latvijas pilsētās ar savu šovu uzstāsies talantīgā Lielbritānijas dziedātāja Annique. Koncerti notiks 26.oktobrī Jelgavas pilsētas kultūras centrā, 27.oktorbrī Cēsu koncertzālē, 29.oktobrī Rīgā, kinoteātrī „Splendid Palace”, un 30.oktobrī Liepājas pilsētas koncertzālē „Lielais dzintars”.


„Annique – ar maigu un pavedinošu balss toni apveltīta asu tekstu autore, kas aizdedzina savu dziļi izjusto mūsdienīgās Londonas dziesmu plostu ar soulmūzikas, eklektiskā džeza un pasaules mūzikas kokteili...”
Tims Kamingss, „The Guardian”

„Viņa ir dvēseliska, viņa ir jutekliska, viņai ir varena balss – tas ir brīnums, kā mēs līdz šim brīdim neesam neko dzirdējuši par vārdu Annique”
Radiostacija „Funk Haus Europa”

Lielbritānijas dziedātāja, komponiste un tekstu autore Annique ir augusi muzikālā ģimenē un savas pirmās melodijas kopā ar māsu sakomponējusi piecu gadu vecumā. Dažus gadus vēlāk viņa ieguvusi vokālo izglītību Laikmetīgās mūzikas akadēmijā Londonā, veidojot lietišķus kontaktus un mācoties uzstāties lielas auditorijas priekšā. Šī pieredze kombinācijā ar Annique dziesmu aranžēšanas un uzlabošanas instinktu vainagojās ar pieprasītas vokālistes karjeru. Viņa strādājusi pie tādiem saviem favorītiem kā Gorillaz un  Mike Skinner,  kā arī projektā The Streets Londonas Raundhauzā un šovā The Jools Holland.

Kad kāds kopējs draugs iepazīstināja Annique ar multi-instrumentālistu Koby Israelite un viņi aptvēra, ka kopā varētu iešķilt dzirksteli elektriskai sadarbībai, Koby un Annique apvienojās vienā grupā, lai uzsāktu darbu pie dziesmu sērijas, kas vainagojās ar lielisku debijas albumu Heads Up (Galvas augšā).  

Balstoties uz Koby čigānu un austrumu mūzikas ietekmes savienojuma ar Annique dziļo džeza mūzikas mantojumu diapazonā no Ellas Ficdžeraldas līdz Čakai Hanai, duetam izdodas radīt lielisku kokteili no „french cafe” stila vibrācijām, rūgtensaldas popmūzikas un izjustas soulmūzikas. Tādas dziesmas kā „Fallin” burtiski „pielīp” ar savu enerģiju un izcilo melodiju, bet citas kā, piemēram, „Fly Little Bird”, ar pārdabisku vēzienu iecērt emocionālu pliķi.                        

Albuma Heads Up iznākšana lika Annique popularitātei izplatīties ar raķetes paātrinājumu. Biļetes uz viņas koncertiem tika pilnībā izpārdotas tādās „karstākajās” Apvienotās Karalistes muzikālo priekšnesumu sniegšanas vietās kā Alberthola, Ronnie Scotts, The Jazz cafe un XOYO. Glastonbury, Boom Town, Secret Garden party un Cambridge Jazz Festival ir tikai daži festivāli, kur viņa ir uzstājusies.

Arī  Annique  pavadošā grupa sastāv  no augstākā līmeņa profesionāļiem. Tās dalībnieki uzstājušies kopā ar tādiem māksliniekiem kā Seal,  Ellie Goulding, Nina Simone, Lulu, Taraf de Haidouks , Fanfare Ciocarlia, Trevor Horn, Alexandra O Neil, Laura Mvula, Tim Garland, Mica Paris, Leon Ware un Daniel Beddingfeild un tādās vietās kā Hammersmith Apollo, Earls Court, Buckingham Palace, V festival ,Radio 1 Big Weekend, Wilderness, Latitude,T in the Park, Eden festival un Edinburgh Fringe.

Annique šovi četrās Latvijas pilsētās bruģē ceļu ne tikai mākslinieces lieliskajām melodijām, bet arī dod iespēju inficēties ar viņas pozitīvo enerģiju.  Indivīdiem, kuri uzskata par savu godu sekot līdzi interesantākajiem mūzikas notikumiem, iesakām jau laikus atzīmēt šo datumu savā kalendārā un gaidīt dziedātāju ierodamies savā pilsētā.

Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Impresario, SIA sadarbībā ar SIA "Lielais Dzintars"


About

In the city of Liepāja, the dream of a grand concert hall of its own has been alive for almost a century. Already at the end of the 19th century, in 1896, the City Council made a decision to start saving money for the construction of its concert hall. In 2015, this dream has finally been realized – the „Great Amber” has been built to become a regional centre of culture and events, as well as home to the Liepāja Symphony orchestra, Emils Melngailis Liepaja Music Secondary School and to the concert hall’s manager and creator of the programme - „Lielais Dzintars”, Ltd.
The concert hall „Great Amber” comprises eight stories of 14’126 m². It has three concert halls – the Great Hall with 1010 seats, the Chamber Hall with 200 seats and the Experimental Stage with 150 seats, in addition to public events spaces Civita Nova, a coffee shop and a restaurant.


At the basis of the architectural concept of the concert hall, created by the excellent Austrian architect Prof. Volker Giencke, lies amber – the symbol of Liepāja and the Baltic Sea, as well as the concert hall’s function as a cultural and arts centre. Thus, its architecture is a portrait of music, frozen in time and in amber.

Its acoustics have been created by world leaders in their fields – Prof. Karlheinz Müller of Müller BBM, Germany, and Prof. Christian Bartenbach of Bartenbach, Germany, respectively.The city of

Liepāja is like a lagoon, located between the Baltic Sea and the Liepāja lake. It is the third largest city in Latvia and its capital of music. Seems only natural that it now also has its own „Great Amber” concert hall.

The shape, unique interior and excellent acoustics of „Great Amber” permit to say that a visit to this centre of the culture of the Baltic Sea region will surely become an unforgettable experience!

Currently, there are no vacancies available.

Ongoing procurement
Closed procurement
Documents
INFORMATIVE SUPPORT
RADIO SWH
 
KURZEMES RADIO

Financial support

Concert hall

VOLKER GIENCKE was acknowledged from the start of his career as an outstanding figure among young Austrian architects, he won numerous awards and gained international recognition.
As an architect and a university lecturer he was a founding member of the  Graz School of Architecture, a movement that has achieved worldwide fame as the "Genius of Graz".
Volker Giencke has remained an independent force as an architect until today.
His work includes the giant glasshouses in the University of Graz Botanical Gardens, the Austrian Pavilion at EXPO ´92 in Seville, the « Odörfer » Exhibition Hall in Klagenfurt, the Hotel Speicher Barth in Germany - converted from a harbour grain elevator, or most recently the «Great Amber » Concert Hall in Liepaja. Each of these buildings is an icon of a global architecture.
As chairman of ./studio 3 at the University of Innsbruck, he has raised the architecture faculty to the first rank among international architecture schools.
Volker Giencke studied architecture and philosophy. He has taught at Yale, the Universidad de Buenos Aires, Rizvi College Bombay and at University College London. He is a Member of the Latvian Chamber of Architects, an Honorary Member of the Association of German Architects (BDA) and a Member of the European Academy for Science and the Arts.

The acoustics of the concert hall has been created by Prof. Karlheinz Müller of Müller-BBM (Germany), one of the world’s leading specialists in the field, responsible for the acoustical solutions in theatres and concert halls in New York, Beijing, Moscow, St. Petersburg, Salzburg, Venice, Rome and other capitals of music and culture.
The architectural idea of the concert hall „Great Amber” was created in 2003, when the concept of Prof. Volker Giencke won at the worldwide competition initiated by Imants Resnis, at the time – head of the Liepāja Symphony Orchestra, and organized by the Liepāja City Council and the Latvian Association of Architects.

A truly international team of Austrian, German and Latvian experts and an overall of 24 offices has worked on the project of the concert hall under the supervision of uzņēmuma „Volker Giencke & Company”.

PROJECT HISTORY
2003 – worldwide competition of architectural concepts
2004 – adaptation project
2006 – design project
2008 – 2011 – technical project
1 August 2013 – the contract on construction and author’s supervision signed
4 October 2013 – beginning of construction
30 August 2014 – ridgepole celebrations, the constructino of „Great Amber“ reaches its highest peak – 30 metres.
12 August 2015 – the building is commissioned

CREATORS OF THE PROJECT
Building structure – Johann Birner (Zivilingenieur für Bauwesen, Austria)
Stage technologies – Buhnenplannung Walter Kottke Ingenieure GmbH (Germany)
Light technologies – Bartenbach Lichtlabor GmbH (Austria)
Acoustics - Prof. Karlheinz Müller, Müller BBM (Germany)

CONSTRUCTION
Built by Merks, Ltd. (Latvia)

Residents

Liepāja Symphony Orchestra is an orchestra with a unique sound. Beauty and truth, experience and passion, directness and thoughtfulness meet in the sound of this orchestra. The unique amber sound of Liepāja Symphony Orchestra has originated in a unique place at the Baltic Sea – in Liepāja. The windy city has inveterate culture traditions. The very first Philharmonic Association with a symphony orchestra in the Baltic States was established in Liepāja. An Opera-house was active for a long time there. The heart of Latvian rock also beats in Liepaja; once there was a time, when sounds of jazz big bands and other ensembles were an important part of everyday life in Liepāja.

During more than a hundred years, the sound of Liepāja Symphony Orchestra has grown into a recognizable, classical and unquestionable value. Conductors, soloists and listeners readily come back to the fascinating amber sound, relishing the professional and emotional quality of the orchestra performance. When listening to the sound of Liepāja Symphony Orchestra, one may hear appreciation for music, desire to give away the best, sincerity and a body of unique talents, composed by the musicians of the orchestra.

Liepāja Symphony Orchestra is a classical symphony collective that holds to the traditions of the grand European symphony. The power of this orchestra lies within the competence of playing European classical and romantic music. Proficiency of playing jazz and rock music as well lets the orchestra speak to a very wide audience, and to make more and more new contacts. Love for the music unites Liepāja Symphony Orchestra and people all around the world, irrespective of their age, color of their skin or profession.


www.lso.lv


Emils Melngailis Liepaja Music Secondary School is currently the only secondary level educational institution majoring in music in the region of South Kurzeme. There are 430 students in Liepaja Music Secondary School and Liepaja Children's Music School.

The school (Liepaja Conservatorium) was founded in 1922 by Latvian composer, conductor and organist Adolfs Abele. The school has the name of Emils Melngailis since 1954.

Liepaja Music Secondary School offers various educational programmes (curriculum) - String Instruments, Percussions, Brass Instruments, Keyboard Instruments, Vocal Music, Conducting, History of Music, Music Theory. Recently the school has offered: Jazz and Popular Music, Management of Music Projects.

Students have wide opportunities to take part in master classes, to take part in exchange programmes and creative projects. There are different school groups: mixed choir Mare, female and male choirs, bell group Campanella, orchestras and bigband.

There is one goal to be reached - to educate the new generation, so that they are strong and confident, and are able to form the culture of Liepaja and Latvia, which we consider to be one of our biggest values.

Catering at the concert hall is provided by Tinto, Ltd.

www.tinto.lv

Services

Excellent acoustics and functionality

“Great Amber” offers an opportunity to explore the multifunctional centre in a guided group tour.


Please send the applications to e-mail: guests@greatamber.lv

Information Centre provides the opportunity to purchase tickets to all events taking place in Concert Hall “Great Amber”, as well as for events anywhere in Latvia.

In the Information Centre visitors will be able to apply for tours of the “Great Amber”, receive information about Liepāja city, as well as purchase souvenirs.


Opening hours of the Information centre:


Monday – Saturday:  10.00 – 20.00
Sunday:  10.00 - 15. 00


Contacts:

Info line: + 371  6 34 24555
E-mail: guests@greatabmer.lv


Photo, Video