Calendar
News
March
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Today


Mākslinieka radošā darbība pēdējos gados bijusi ļoti daudzveidīga. To iespaidojuši ceļojumi, radošās darbnīcas, padziļinātas vairāku valstu mākslas vēstures, arhitektūras un pilsētvides studijas. Izstādē būs redzami gobelēni, kā arī atsevišķas gobelēnu skices. Personālizstādē Egils Rozenbergs skatītājiem reprezentēs piecas savas daiļrades tēmas – “Zīmes smiltīs”, “Enģeļi un maskas”, Parīzes sajūtas, daļu no cikla “Rētas” un metus no līdz šim neizstādītas, 21.gadsimta tehnoloģiju inovācijām veltītas tēmas “Konversija”.Izstāde apskatāma koncertzāles pirmā stāva mākslas telpā Civita Nova ik dienu, bez ieejas maksas.

Norises vieta: mākslas galerija Civita Nova
Organizē: Lielais dzintars


No 24. novembra radio un digitālajās platformās pieejams dziedātājas un mūzikas autores Lindas Leen pirmais singls “Beyond Velvet Skin” no 2017. gada janvārī gaidāmā trešā autordziesmu solo albuma “Digital Church”.

Par dziesmu Linda stāsta: “Tā ir vienlaicīgi eiforiska ļaušanās jutekliskiem impulsiem un jautājums - kas slēpjas aiz fasādes, laipojot starp padošanos instingtu varai un vēlmi tapt patiesi ieraudzītam dziļāk, iekšpus čaulai. Galvenais instrumentālais motīvs radies albuma ieraksta sesijas pirmajā stundā, kad skaņas pārbaudes laikā nejauša, improvizēta tēma starp mūziķiem manī aizķērās kā asns jaunam skaņas dizainam un dziesmai, un tā naktīs līdz sesijas beigām jau biju pilnveidojusi tās melodiju un tekstu. Sapņainā, varbūt pat mazliet psihodēliskā dziesmas pamatkrāsa ir viena no 
albuma muzikālajām šķautnēm, un tā kalpoja arī par iedvesmu videoklipa idejai.”  

Dziedātāja gaidāmā albuma koncerttūres ietvaros 26. martā uzstāsies koncertzālē Lielais dzintars Liepājā."Uzstāšanās dzīvajā man vienmēr ir bijusi saldākā un gaidītākā kārta no mūziķa darba, tāpēc marts būs mans medusmēnesis ar Mūzu un izciliem mūziķiem! Dažas no jaunā albuma dziesmu demo versijām bija dzirdamas 2013.gada promo koncertos DEMO un mūzikas festivālos Positivus un Summer Sound, tagad tās skanēs pilnveidotā, konceptuāli vienotā veidolā. Viennozīmīgi - ar jaudu,” atzīst Linda.

Pirmās 500 biļetes pieejamas par 18 eiro, pēc tam biļešu cena augs.

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: High-End, SIA
March
×
27/03/2017
monday 19:00


Rokoperas žanra klasika, viena no pēdējo 30 gadu populārākajām rokoperām „Junona un Avoss” tās autora – Alekseja Ribņikova teātra izpildījumā. 

Vokālās partijas veidojusi dziedātāja Žanna Roždestvenskaja, kas bijusi pirmā galveno partiju izpildītāja A. Ribņikova rokoperās. Savukārt uzveduma horeogrāfiju veidojusi Žanna Šmakova - vairāku populāru mūziklu horeogrāfe. Izrādē piedalās talantīgie Maskavas aktieri - jaunās paaudzes zvaigznes.

Rokoperas pirmizrāde notikusi 1981. gadā. Tās autori ir slavenais krievu komponists Aleksejs Ribņikovs un dzejnieks Andrejs Vozņesenskis. 1983. gadā franču modes mākslinieka Pjēra Kardēna (Pierre Cardin) atbalstītajai A. Ribņikova rokoperai “Junona un Avoss” režisora Marka Zaharova iestudējumā uzgavilēja franču skatītāji. Tad sekoja triumfālas izrādes visā pasaulē: ASV, Vācijā, Holandē un citās valstīs. Vēlāk opera tika iestudēta Polijas, Ungārijas, Čehijas, Vācijas un Dienvidkorejas teātros.

2009. gada vasarā Alekseja Ribņikova teātra rokoperas „Junona un Avoss“ jauniestudējums guvis lielus panākumus Pjēra Kardēna rīkotajā starptautiskajā teātru festivālā Francijā. Alekseja Ribņikova jauniestudējums ir inovatīvs, mūsdienīgs un nozīmīgs notikums mūzikālo teātru pasaulē. Tā mērķis ir atjaunot rokoperas autoru sākotnējo māksliniecisko ieceri. Jaunā rokoperas versija apvieno krievu garīgās, tautas un “pilsētas” mūzikas tradīcijas ar komponista estētiskajām, idejiskajām un mākslinieciskajām prioritātēm. Muzikāli dramatiskā uzveduma pamatā ir stāsts par Krievijas grāfa Nikolaja Rezanova likteni.


Norises vieta: Lielā zāle
Pasākuma valoda: krievu
Organizē: YOU ARE events agency 


 2017. gada martā tiks izdots “Dzintara trio” ierakstītās mūzikas CD, kura mūziķu pamatsastāvu veido Dzintars Beitāns – vijole, Egons Kronbergs – ģitāra un Guntis Kolerts – kontrabass. Šajā diskā tiks iekļautas pasaules džeza un popmūzikas pērles, kuras komponisti radījuši pagājušā gadsimta vidū. Saistībā ar diska izdošanu, notiks koncerti visā Latvijā, tai skaitā arī Liepājā. Koncertos kopā ar trio muzicējam ir sagaidāmi arī viņu draugi – Uldis Marhilēvičs, Ainars Virga, Vilnis Krieviņš, Māris Kupčs, Andris Ērglis u.c.  

Par trio dibināšanu varētu atzīmēt 1996. gadu, kad trīs Liepājas simfoniskā orķestra mūziķi (Dzintars Beitāns, Valērijs Ivanovs un Aleksandrs Strelits-Strēle) uzsākuši muzicēšanu kopā. 1997. gadā V.Ivanova vietā ģitāru sāk spēlēt Egons Kronbergs, bet Guntis Kolerts sastāvam pievienojas 2010. gadā. Sākotnējais trio nosaukums bijis “Dzintara Beitāna salonmūzikas trio’, taču vēlāk nosaukums ticis saīsināts uz Liepājai tik raksturīgo dārgumu - dzintaru un tagadējo mūziķu sastāvu pārdēvējot par “Dzintara trio”.


Norises vieta: Kamerzāle
Kamerzāles balkons: VIP vietas ar koncerta atmosfērai atbilstoši klātiem galdiem
Organizē: Melngaiļskolas atbalsta biedrība

×
29/03/2017
wednesday 19:00


Plašāka informācija sekos.

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: PIKC LMMDV

Programmā:

Volfgangs Amadejs Mocarts - 24.koncerts klavierēm un orķestrim dominorā, K 491

Dmitrijs Šostakovičs - 12.simfonija reminorā, op. 112 ("1917.gads")

Piedalās: Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris

Diriģents: Andris POGA
 
Solists:
Dmitrijs MASĻEVS / klavieres, KRIEVIJA
 


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris

April
×
01/04/2017
saturday 19:00


Šī gada pavasarī muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” pēc divu gadu pārtraukua dosies koncertternujā pa Latviju, klausītājiem piedāvājot ne vien jau labi pazīstamu skaņdarbu atskaņojumus, bet arī vairākus īpašus muzikālus jaunumus.


Turnejas ietvaros “Raxtu Raxtu” mūziķi viesosies arī Liepājā, kur koncertā skanēs gan labi pazīstamas dziesmas no “Raxtu Raxtu” pērn izdotā albuma “Līgo”, gan versijas par latviešu tautasdziesmu tēmām un Imanta Kalniņa dziesmas tautas mūzikai pietuvinātos aranžējumos. Līdztekus sagaidāmi arī īpaši parsteigumi, jo tieši šīs turnejas koncertu apmekletāji pirmie varēs noklausīties pavisam jaunus skaņdarbus, kas top Latvijas simtgades deju lieluzvedumam 2018. gadā.


Šī Latvijas koncertturneja solās būt īpašs notikums, jo “Raxtu Raxti” nav devušies līdzīgā koncertceļojumā jau divus gadus, ik pa laikam sniedzot vien dažus lielākus koncertus, piemēram, piedaloties Imantdienās, muzicējot 18. novembrī Rīgā vai kādos atseviškos liela mēroga pasākumos. Līdz ar to klausītājiem Latvijas pilsētās būs iespēja ne vien klātienē baudīt “Raxtu Raxtu” koncertu, bet arī dzīvā izpildījumā iepazīt daudzas dziesmas, kas jau guvušas ieverojamu popularitāti ierakstu formātā.


“Raxtu Raxti” ir šobrīd Latvijā labi pazīstama latviešu mūsdienu tautas mūzikas apvienība, kuras daiļradē sadzīvo tradīciju spēks ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem, profesionālu un enerģijas pilnu skatuves sniegumu.

Grupas sastāvā:

Kristīne Kārkle  
Marts Kristiāns Kalniņš  
Kārlis Auzāns  
Edgars Kārklis  
Armands Treilihs  
Artis Orubs  

Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Premium art SIA

×
02/04/2017
sunday 18:00

Programmā:

skanēs dziesmas „Uz ilūziju tilta”, „Divi”, „Marijas dziesma”, „Pagātnes skats”, „Divi” u.c.

2017. gada pavasarī dziedātāja Marija Naumova dodas koncerttūrē piedāvājot klausītājiem koncertprogrammu „Uz ilūziju tilta”.


Programmā iekļautas oriģinālkompozīcijas no jaunā dziesmu albuma, kurā skan skan dziesmas ar latviešu dzejnieku - Jāņa Petera un Kārļa Vērdiņa vārdiem. Mūziku visam albuma saturam sarakstījis franču ģitārspēles virtuozs un viens no labākajiem „manuš” (manouch) stila virtuoziem pasaulē - Sebastjens Žinjo (Sebastien Giniaux).

Ar jauno albumu un šo programmu dziedātāja klausītājiem vēlas nest mīlestību, jo, viņasprāt, pasaulē nekas nav par to svarīgāks. „Uz ilūziju tilta” ir mans simboliskais tilts starp divām mājām – Latviju un Franciju, kā arī tilts starp divām paaudzēm – manu paaudzi un vecāko paaudzi. Tas ir tilts starp to, kāda biju pirms desmit gadiem un kāda esmu tagad...” atklāj dziedātāja.

Koncerttūrē Marija dosies kopā ar franču mūziķiem, kas piedalījušies arī viņas jaunā albuma ierakstā.

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: SIA Sinkopa

×
03/04/2017
monday 19:00


Koncertā piedalīsies Dzintara Jurgelaiša draugi un audzēkņi - Liepājas, Rīgas un Malmes simfoniskā orķestra mūziķi.
Plašāka informācija sekos!
Norises vieta: Kamerzāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris


Spāņu pantomīmas meistars – režisors un aktieris Karloss Martiness (Carlos Martínez) ir 35 gadu garumā ir attīstījis teātra valodu, kurā klasisko pantomīmas tehniku savienojis ar temperamentu un māksliniecisko niansētību. Kā aizrautīgs cilvēku vērotājs viņš uz skatuves izgaismo šķietami nesvarīgas satikšanās, kurās ieraugām paši savu atspulgu. Ar amatnieka prasmi un mākslinieka iedziļināšanos aktieris pārvērš ikdienišķas darbības neparastā izrādē, kas atraisa skatītāju cilvēcisko spēju smieties un raudāt vienlaicīgi.  Izrādes "Laiks svinēt" pirmajā daļā Karloss Martiness piedāvā savu raksturīgāko etīžu izlasi. Tomēr tikai norises dienā, sastopoties ar publiku, viņš izvēlēsies, kurus stāstus no savas slīpēto dārgakmeņu kolekcijas viņš parādīs uz skatuves: draiski lidojošo tauriņu vai kabatas pulksteni, kas izstāsta ģimenes hroniku, vai nenovīdīgo nemiernieku bārddzini...

Otrajā programmas daļā tiek attīstīta tēma, kas vienmēr intriģējusi mākslinieku - tēma par Laiku. Karloss Martiness pieiet šai transcendentālajai tēmai ar ironiju un humoru, kas atver durvis cerībai. Mēs dodamies augšup zvanu tornī kopā ar sirmu zvaniķi, un kad viņš parauj zvana mēlīti, mēs iegrimstam viņa kluso monologu pasaulē. Ar acīm klausoties viņa atmiņas un sapņus, mēs tiekam aizvesti uz sacīkšu auto trasi, bērnistabu pie zīdaiņa gultiņas, uz basketbola spēli, kāzām..., lai galu galā iesaistītos brīnišķīgā dialogā par mūsu pašu cilvēcību.


Norises vieta: Eksperimentālā skatuve
Organizē: biedrība "Kultūras LOGS"
×
08/04/2017
saturday 18:30
Programmā:
P.Vaska, R.Paula, I.Kalniņa, U.Sisaska, J.Brāmsa, P.Butāna, P.Plakida skaņdarbi

Koncerts būs skaniski un vizuāli pārsteidzošs kormūzikas notikums 2 daļās, piedaloties jauniešu korim Balsis, MC orķestrim, DJ Monsta kā arī vairāk kā 200 kora dziedātājiem un solistiem.   

Diriģenti: Ints Teterovskis, Agita Ikauniece, Valdis Tomsons, Māris Kupčs.


Norises vieta: Lielā zāle
Organzē: Mūzikas un mākslas attīstības fonds "Balsis"


THE WORLD IN AN AMBER / USA

American jazz guitarist Kurt Rosenwinkel has been named one of the most excellent and influential jazz guitarists of our age. He has been characterised as a subtle innovator, excellent improviser, and endowed in his special individual sound. He has collaborated with stars on the music stage such as Eric Clapton, Chris Potter, Brad Mehldau, Gary Burton, among others. The programme will include music from the album for big band Our Secret World with the brilliant Latvian Radio Big Band.Place: Great Hall
Tickets: EUR 7 - 18
Organiser: Great Amber


Koncerta AnNo programma veidota, atzīmējot klavieru dueta /Antra un Normunds Vīksnes/ izveidošanas gadskārtas.

Dueta pirmā sadarbība sākās 1982. gadā, kad abi pianisti kā konservatorijas studenti piedalījās Baltijas republiku studentu kamermūzikas festivālā Viļnā. Savukārt, 1987. gada februārī notika pirmais divdaļīgais klavieru dueta Antra un Normunds Vīksnes koncerts Mākslas darbinieku namā Rīgā.  

Ar šo programmu tiek atzīmēta dueta 35 (30) gadu jubileja. Apzināti programma neveidota kā atskats uz aizvadīto periodu, jo svarīgāk ir piedāvāt ko jaunu. Programma veidota kā mūsu laika spogulis, kurā atspoguļota mūsdienu cilvēka emociju un jūtu daudzveidība, subjektīvā un objektīvā pretnostatīšana vai harmonija. No gaišu atmiņu, laimes caurstrāvotām noskaņām līdz brutālam spēkam. Dabas, senatnes idille un meditācija, dramatisms un labvēlīgs smaids.

Koncertu atbalsta JVLMA.

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Melngaiļskolas atbalsta biedrība


Otrdienas muzikālais vakars džeza mūzikas un improvizāciju noskaņās - Jam session, šoreiz kopā ar atraktīvo un neordināri domājošo bundzinieku Andri Buiķi

Par atmosfēru un labu mūziku džema vakarā kā ierastsgādās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas jaunie, enerģiskie un harizmātiskie skolotāji: Rustams Bagirovs (akordeons), Jānis Ivuškāns (trompete), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Pauls Ķierpe (sitaminstrumenti), Māris Kupčs (ģitāra), Mārtiņš Zālīte (basģitāra) un audzēkņi.

Norises vieta: Mākslas galerija Civita Nova
Organizē: PIKC LMMDV
Ieeja: Bezmaksas.
Programmā:
Svens Dāvids SANDSTRĒMS - Messiah
Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris
Valsts akadēmiskais koris LATVIJA
Diriģents:
Māris SIRMAIS
 
Solisti:
Tiks precizēti
 
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris


Intīms iestudējums par pašu būtiskāko, kur atslēgas vārds kameriestudējumam - nostaļģija. Nostaļģija pēc mīlestības, patiesām, skaidrām, konkrētām lietām. Un ar ko gan vēl spēcīgāk uz skatuves var attēlot mīlestību, ja ne ar dzeju un mūziku. Skarbā, vīrišķīgā, eksistenciālā Klāva Elsberga dzeja un franču dziedātājas ZAZ maigā, sievišķīgā, dzīvespriecīgā mūzika. Mīlestību mēs katrs uztveram savādāk, kur nu vēl vīrietis un sieviete, taču arī šis dialogs caur konfliktu vedīs līdz kopsaucējam.   

Režisors: Leons Leščinskis
Piedalās: Leons Leščinskis, Everita Pjata un Normunds Kalniņš
Māksliniece: Liene Rolšteina

Norises vieta: Eksperimentālā zāle
Organizē: Liepājas teātris

×
15/04/2017
saturday 15:00

Programm:

Frédéric Chopin
- Andante spinato and big shiny polonez op. 22
- Skerco No. 4 op. 54

Franz Schubert 
-impromtu, op.90 (D899), № 2,3 et. 4

Claude Debussy
- "Iceland of Happiness"

Sergei Prokofiev
- The sonate for the piano № 2, op. 17 d-minor 

World Culture Society organise Easter Gala concert with Elisso Bolkvadze in Liepaja, Concert Hall -"Great Amber"!

Elisso Bolkvadze was born in Tbilisi, Georgia, in the family of poets and writers and began her musical study at the early age of four and performed her first concert with orchestra at the age of seven.

She's a musician with numerous talents with an outstanding sensibility and brilliant virtuosity. As described by legendary Maestro Zubin Mehta, she is a pianist with a "complete control over the instrument". Incredible lady with the big heart and such a beautiful soul, very deep and romantic sense of Music - language that is easy to understand for every one! A superstar in her country of birth, prize winner of many international piano world competitions, Elisso Bolkvadze was awarded with "The Medal of Georgian Government" – one of the most prestigious national honors. The Georgian artist has established herself as a vivid cultural heritage protector and became UNESCO Artist for Peace in 2015. 

World Culture Society is the unique culture project, it is a reminder that people have much more reasons to be undivided than to cause hatred. Culture is a world-wide language. We all want to love and be loved, as well as we want to do what we love, to raise children in peace and we all want to be heard. This is the invitation to go towards each other and yourself and those are people who have something to say in culture and life.


All the incomes, received during the concert will be redirected to the Charity!

Programmā:

Cikls „Pagānu gadagrāmata”


ATKUSNIS
Zaļa zied zālite
Nakareiti šyupeleiti / Atiti Leldina

PAVASARIS
Pirmais pērkons
Balādīte
Aizej lietiņ rūkdams kaukdams

VASARA
Meitas gula abolāje
Ganiņš biju
Es gulu gulu
Iesēju liniņus
Baltaitiņa
Man jāsteidzas
Ar vilciņu Rīgā braucu

RUDENS
Saucējs sauc
Aiz kalnina
Sauleite lēce
Tas vējiņš pūta / Nāk rudentiņis

ZIEMA
Kakeišami tāvs nūmyra
Vecgada vakars 

Koncertzāle Lielais dzintars Otrajās Lieldienās aicina uz komponista Uģa Prauliņa „Pagānu gadagrāmatu”. Cikls ir tautas mūzikas un tās atspulga sakausējums mūsdienās, suģestējošs un aizraujošs ikvienam klātesošajam. 

Cikls veidots nosacītās 5 daļās - Atkusnis, Pavasaris, Vasara, Rudens un Ziema, kurās vīru kora un solistu atskaņotās dziesmas saistītas ar konkrētu gada laiku ritumu.


"Tās ir gadalaiku nomaiņas ārpus pilsētas - tur, kur mēs parasti vairs neesam - pie upes, kas tek dienu un nakti, pie jūras, kas dzīvo savu dzīvi neatkarīgi no mums, pļavās, kuras zied savvaļā ar saviem putniem un mežos, kuros slēpjas zvēri. Šīs dziesmas ir domātas pilsētas cilvēka iekšējam "Es" kā vesela gada retrospekcija - tur, kur parasti mēs neesam" kometē cikla autors.

Vīru kora „Gaudeamus” radošai sadarbībai ar komponistu Uģi Prauliņu ir sena vēsture. Kora 55. jubilejas sezonā savu ceļu pie klausītājiem rod komponista unikālais tautas mūzikas cikls „Pagānu gadagrāmata”, kas radīts un ieskaņots jau 1998. gadā, taču savu „dzīvo” atskaņojumu aranžējumā vīru korim, solistēm un instrumentālai grupai pirmo reizi piedzīvoja tikai 2015. gada pavasarī. Kopš tā laika uzvedums ir piedzīvojusi vairākas izrādes Latvijā in šoreiz arī Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”.


Piedalās:
Vīru koris GAUDEAMUS

Diriģents:
Ivars Cinkuss

Solisti:
Asnate RANCĀNE
Samanta TĪNA

Pagānu gadagrāmatas ETNO ROKA GRUPA :

Uģis Prauliņš – taustiņi, stabules;
Andris Sējāns – taustiņi, stabules;
Reinis Sējāns – perkusijas;
Latvīte Cirse – kokle;
Māris Muktupāvels - dūdas, kokles, stabules;
Leons Sējāns – elektriskā ģitāra;
Ilze Grunte – akustiskā ģitāra;
Andris Grunte – bass;
Ivars Cinkuss – perkusijas, stabule, balss.

Režisors: Uģis Brikmanis


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars


Starring: Herberts Laukšteins  

Director: Gaļina Poļiščuka

A G. Poļiščuka stage production based on the play The Man Who Avoids Elevators by Bengt Ahlfors, produced for the experimental stage of Great Amber. A conversation between a man and an elevator about happiness, dreams and reality. The production will be open to viewers based on the theatre repertoire principles for several months.

Place: The experimental stage

Organisers: Liepaja Theatre in collaboration with Great Amber

Programmā:

Jēkaba Nīmaņa mūzika 

Cimdiņš, Zeķīte, Spilventiņš un Lakatiņš pirmo reizi dodas muzikālos piedzīvojumos. “No rīta pirmais pamodās Kaķis. Vai kāds jau mazgājas? Vai kāds jau ēd brokastis? Nē, Cimdiņš, Zeķīte, Spilventiņš un Lakatiņš vēl guļ.” Tā sāksies koncerts “Kā Lupatiņi draiskojās”, kuru iedvesmojuši Ineses Zanderes jaukie stāstiņi par Lupatiņiem. Bet pavisam drīz Cimdiņš, Zeķīte, Spilventiņš un Lakatiņš modīsies – sāksies diena, pilna notikumiem un darbiņiem. Būs laiks arī rotaļām un pat mūzikas stundai, jo kopā ar Lupatiņiem uz skatuves būs arī komponists Jēkabs Nīmanis, kura sacerētās Lupatiņu dziesmiņas no jaukajām animācijas filmiņām mazie klausītāji jau paspējuši iemīļot.


Piedalās:
Zeķīte - Baiba RENERTE, mecosoprāns
Kaķis - Artūrs Bērziņš, trombons
Lakatiņš - Juris VIZBULIS, tenors
Cimdiņš - Ernests MEDIŅŠ, sitaminstrumenti
Spilventiņš - Uģis KRIŠJĀNIS, klavieres
Komponists - Jēkabs NĪMANIS, klarnete, ģitāra
Koncerta vadītāja - Karina BĒRZIŅA 

Koncertuzvedums ieteicams pirmsskolas vecuma bērniem.
Biļetes jāiegādājas katram apmeklētājam neatkarīgi no vecuma.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Latvijas koncerti
×
22/04/2017
saturday 18:00

Programmā:


Jāzeps Vītols - "Man prātā stāv vēl klusā nakts", "Aizver actiņas"


Emīls Dārziņš - "Aizver actiņas ", "Teici to stundu, to brīdi"," Mana laime", "Vēl tu rozes plūc", "Spāniešu romance", "Rezignācija"


Alfrēds Kalniņš - "Brīnos es", "Jau aiz kalniem"


Jānis Mediņš - "Aka"," Ir viens vakars ", "Nocturno","Tā ietu "


Jānis Kalniņš - "Grāmata ar krustu ", " Par katru stundu Dievam pateicos"


Rihards Štrauss "Allerseelen" Op. 10, No. 8, "Die Zeitlose" Op. 10, No. 7 , "Zueignung" Op. 10, No. 1

Aleksandrs Antoņenko ir viens no vispazītamākajiem latviešu tenoriem, kurš pēdējos desmit gados iepazinis pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuves, izdziedot un izdzīvojot vadošās tenora lomas, kopskaitā jau tuvu pie trīsdesmit.

Tās ir retas, bet neizmirstamas reizes, kad operdziedonis Aleksandrs Antoņenko Latvijas publikai uzstājas kamermūzikas programmās. Viņš spēj būt ne tikai dažādu likteņu plosīts varonis uz operas skatuves, bet arī ar pērļainu smalkumu un intīmu siltumu atklāt mūzikas lappuses balsij un klavierēm.

Koncerta programmu interesantu padara fakts, ka pasaules slavu guvušais tenors uz skatuves kāps kopā ar pianistu, bijušo ekonomikas ministru Danielu Pavļutu. Abi savulaik bijuši skolasbiedri Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā un satikušies pēc ilgu gadu pārtraukuma nolēmuši radīt kopīgu koncertprogrammu.

Programmā izskanēs kopskaitā 19 solodziesmas, ko saraktījuši latviešu klasiķi - E.Dārziņš, A.Kalniņš, R.Štrauss.

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars


THE WORLD IN AN AMBER / USA

Liepaja Holy Trinity Cathedral is home to the largest, unaltered mechanical organ in the world. However, the masterful American organist and composer Cameron Carpenter tours with his unique digital organ.

The eccentric artist is the first of his kind to be nominated for a prestigious Grammy award, thus challenging the concept of the organ being a church music instrument. The artist will give a dazzling performance of his album All you need is Bach, which has received rave reviews from the most influential critics. The album was a Sony Classical release.


Place: Great Hall
Tickets: EUR 7 - 35
Organiser: Great Amber
Programmā:
G.Telemans. J.Mediņs, Dž. Geršvins, A.Pjaccolla, J.Peškovs, L.Kalls u.c.
Fonds Nāc līdzās! jau daudzus gadus, veidojot mākslas festivālus visā Latvijā, iepazīstot daudzus talantīgus neredzīgus jauniešus. 

Jau 2 gadus fonds sadarbojas ar talantīgo pianisti Agnesi Egliņu. Un tieši tādēļ dzimusi ideja, apvienojot muzikālos spēkus, izveidot īpašu muzikālu stāstu, kurā Agnese Egliņa muzicētu kopā ar saviem neredzīgajiem draugiem. Bet tā kā Agnese ir beigusi Liepājas mūzikas vidusskolu, tad koncertā dzirdēsim arī Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņus.

Stāsta notikumus sacerējušas Maija Fogele un Līva Paleja, meitenes, kuras apveltītas ar absolūtajām muzikālajām dzirdēm, un varbūt tāpēc pasauli dzird nedaudz citādi kā cilvēki ar parastām dzirdēm. Par to mēs pastāstīsim jums koncertā.

Muzikālo stāstu stāstīs:
pianiste Agnese Egliņa un viņas draugi – Maija Fogele (flauta), Līva Paula Paleja (saksofons), Mihails Oļehovs (akordeons), un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas ģitāristu duets Miks Akots un Laine Būmeistere un pūšaminstrumentu ansamblis - Dāvis Sedols, Reinis Ausmanis, Jānis Narkevics, Mārtiņš Knets, Martins Miļevskis.

Minors - Diana Ponaskova, Mažors - Māris Skrodis 

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Fonds Nāc līdzās!
×
29/04/2017
saturday 18:00

Programmā:


Ludvigs van Bēthovens - Koncerts vijolei un orķestrim Remažorā, op.61 

Gustavs Mālers - Piektā simfonija

Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris
 
Diriģents:
Atvars LAKSTĪGALA
 
Solists:
Aleksejs LUNDINS /vijole KRIEVIJA


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris


2017. gada pavasarī visās Latvijas lielākajās koncertzālēs izskanēs koncertspēle „Es šonakt būšu laimīgs!”, uz kuru ikvienu ielūdz TV personība Baiba Sipeniece-Gavare, kā arī mūziķi Uldis Marhilēvičs un Normunds Jakušonoks.


„Tas būs skaists un krāšņs koncerts, kurā labs garastāvoklis un pozitīvas emocijas garantētas!” sola Baiba, piebilstot: „Šajā koncertā ar dziesmu spēles elementiem uz skatuves satiksies lieliska komanda – Uldis, Normunds, es un tērpu māksliniece Elita Patmalniece -, kā arī daudzi pazīstami dziedātāji un Latvijas lielāko teātru aktieri. Mūsu galvenā vēlme: lai ikviens koncertu varētu baudīt ģimenes lokā vai kopā ar draugiem, klausoties un izdziedot sirdij tuvas un mīļas dziesmas un ne velti šo vakaru devīze ir „Es šonakt būšu laimīgs!”, kas tapusi, pārfrazējot dziesmu „Es šodien būšu laimīgs!”.

Koncertspēle „Es šonakt būšu laimīgs!” notiks Latvijas lielākajās koncertzālēs, tajā tiks aicināti piedalīties dziedātāji, kas dzimuši šajā pilsētā, tās apkaimē vai reģionā, kā arī īpašie viesi. Tāpat paredzēti daudz un dažādi pārsteigumi, ko spēles veidotāji pagaidām neatklāj.

Biļetes uz koncertuzvedumu var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Baltijas skaņas biedrība

May


Noslēdzošais sezonas Jam Session kopā ar Verneri Pohjola - somu trompetists un komponists no Helsinkiem. Pēdējos gadus ir bijis pasaules uzmanības centrā un ticis atzīts par topošo džeza zvaigzni. 

Kopā ar neatkārtojamo trompetistu - enerģiskie Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas skolotāji: Rustams Bagirovs (akordeons), Jānis Ivuškāns (trompete), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Pauls Ķierpis (sitaminstrumenti), Māris Kupčs (ģitāra) , Mārtiņš Zālīte (basģitāra) un audzēkņi.

Norises vieta: Mākslas galerija Civita Nova
Organizē: PIKC LMMDV
Ieeja: Bezmaksas.


Muzikālais stāsts “Latvijas gredzens” atspoguļo savu zemi un to, kā cilvēki no senatnes kopuši savas garamantas un atgriežas pie saknēm. Koncertcikls ieskandina Latvijas simtgadi, un līdz pat jubilejai tas būs veltīts visiem Latvijas novadiem.


LATGALES GREDZENS 
Koncertizrāde "Rakstiem un skaņai"   

Tautas dziesma un Svētie Raksti, etnomūziķi un priesteri, dzīvās balsis un arhīvu ieraksti... latgaliešu gars, kas paslēpts cilvēkos, to pieredzē, dzīvesziņā. Ejot gadsimtiem, Latgales unikālais kultūras mantojums joprojām uztur dzīvu vienu no tās fenomeniem - tradicionālo muzicēšanu un katoļu baznīcas tradīciju mijiedarbību un to saplūšanu vienotā, mākslinieciskā veselumā. Skaņa kā sirdspuksts, kā latgaliešu vārda un dvēseles skaistums, goda sajūtas un dievbijības raksts. Andrievs Jūrdžs: “Cilvēka sirds ir kā kokle ar divām stīgām, no vienas atskan prieki, no otras sāpju vaidi. Likteņa pirksti nerimst spēlēt – brīžiem kāzu dziesmas, brīžiem nemiera dziesmas.”


Piedalās:

Latvijas Radio koris


Latgales muzikantu grupa:

Kristīne Kārkle: vijole, balss

Aiga Sprindža: cimbala, balss

Gunārs Igaunis: akordeons, tuba, balss

Einārs Lipskis: mandolīna, klarnete

Jurģis Lipskis: perkusijas

Aleksandrs Maijers: vargani, stabules, jaunbūvētā instrumenta - lamellafona autors

Jānis Stafeckis: kontrabass


Priesteri:

Rinalds Stankēvičs

Juris Zarāns

Viktors Naglis

Aigars Bernāns

Rinalds Broks

Māris Laureckis

Juris Skutels


Idejas autors un muzikālais vadītājs: Sigvards Kļava

Video māksliniece: Katrīna Neiburga

Scenogrāfs: Rūdolfs Baltiņš

Gaismu mākslinieks: Egils Kupčs

Režisore: Inese Mičule


Norises vieta: Lielā zāle
Pasākuma norises ilgums: 1,15 h
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Latvijas Koncerti


×
06/05/2017
saturday 18:00

J.S.Bach: SUITE in G major BWV 1007

 -Preludio

Allemande

Courante

Sarabande

Menuett 1&2

Gigue


Steve Reich: ELECTRIC COUNTERPOINT

-Fast

-Slow

-Fast


J.S.Bach: PARTITA in d minor BWV 1004

 -Allemanda

Corrente

Sarabanda

Giga

Ciaccona


THE WORLD IN AN AMBER / FEDERATION OF BOSNIA and HERZEGOVINA


The diverse guitarist and lutist Edin Karamazov was born in Bosnia and studied under the guidance of the world famous lute master Hopkinson Smith.


Karamazov is widely known as the stage partner of the British pop star Sting – the musicians recorded an album together Songs of the Labyrinth, released under the prominent Deutsche Grammophon label. Karamazov invites listeners to a solo concert “Electric Counterpoint” in Liepaja, where he will perform music by Johann Sebastian Bach, and with the electric guitar will entertain the audience with compositions from the American minimalist Steve Reich.

Place: Great Hall
Tickets: EUR 7 - 25
Organiser: Great Amber


Intīms iestudējums par pašu būtiskāko, kur atslēgas vārds kameriestudējumam - nostaļģija. Nostaļģija pēc mīlestības, patiesām, skaidrām, konkrētām lietām. Un ar ko gan vēl spēcīgāk uz skatuves var attēlot mīlestību, ja ne ar dzeju un mūziku. Skarbā, vīrišķīgā, eksistenciālā Klāva Elsberga dzeja un franču dziedātājas ZAZ maigā, sievišķīgā, dzīvespriecīgā mūzika. Mīlestību mēs katrs uztveram savādāk, kur nu vēl vīrietis un sieviete, taču arī šis dialogs caur konfliktu vedīs līdz kopsaucējam.    

Režisors: Leons Leščinskis
Piedalās: Leons Leščinskis, Everita Pjata un Normunds Kalniņš
Māksliniece: Liene Rolšteina


Norises vieta: Eksperimentālā zāle
Organizē: Liepājas teātris

Programmā:


Fēliks Mendelszons - Uvertīra " Hebridu salas"

Maksis Bruhs - Pirmais koncerts vijolei un orķestrim solminorā op. 26

Fēliks Mendelszons - Trešā simfonija laminorā op. 56 ("Skotu")

Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris

Diriģents:
Lucs KĒLERS / Vācija

Soliste:
Vineta SAREIKA / vijoleNorises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas simfoniskais orķestris


Monumentāls okeāna vētras piemineklis aicina uzkavēties ainavā, ko veido nerimstoša ūdens masu kustība, vējš, lietus un troksnis, vērot un ieklausīties stihijā no attāluma, kas nebūtu iespējams dabiskajā vidē, kad apbrīns mijas ar šausmām.  


Voldemārs Johansons: “Iedvesmu šim darbam radīja personīga pieredze, ko nebūtu iespējams attēlot citādi, kā vien vizuāli un skaniski. Atrodoties ceļojumā Islandē, man gadījās piedzīvot vētru Atlantijas okeāna krastā. Jau agrāk man bija noturīga interese par viļņu kustību dabā, vēja un ūdens mijiedarbē topošajiem kustības formrakstiem, ko esmu pētījis tādos projektos kā “Aero Torrents” (2007), “opus 25” (2011). Taču tajā brīdī mani pārsteidza paša sajūtas, kas reti skarbajos laika apstākļos lika drīzāk steigšus meklēt pajumti, nevis nodoties neatkārtojamās dabas izrādes vērošanai, ko veidoja vēja, ūdens, lietus un gaismas saspēle.”

Voldemārs Johansons ir latviešu mediju mākslinieks, kurš strādā ar dažādām skaņu mākslas formām no komponēšanas līdz skulptūrai un pēta skaņas uztveri un pieredzi dažādās audiovizuālās formās. Šīs tēmas iedzīvinātas kritiķu augsti novērtētos darbos – skaņu vibrāciju projekcijā uz ūdens virsmas “Gaisa straumes” (2007), liela mēroga vides skulptūrā “Concord” (2010), skaņas un gaismas izrādē “Mīnotaurs”, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Radio kora grupu un citos.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars
×
26/05/2017
friday 19:00


Koncertprogramma "NĀKAMĀ PIETURA" veidota kā solomākslinieka Intara Busuļa Sestā soloalbuma prezentācijas koncerttūre Latvijā.  

Koncertu programma veidosies no pēdējo gadu labākajām, klausītājiem labi zināmām un iemīļotām dziesmām, kā arī dziesmām no jaunā albuma. Dziesmas izskanēs latviešu un krievu valodās.
Gaidāmais albums ierakstīts tepat Latvijā, dziesmu mūzikas autori ir Kārlis Lācis un Intars Busulis. Pirmais albuma singls - “Miglas rīts” 2016. gada laikā ir kļuvis klausītājiem ļoti iemīļots, vairākas nedēļas noturoties mūzikas topu pirmajās vietās.
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: deBusul MUSIC SIA


Koncertprogramma "NĀKAMĀ PIETURA" veidota kā solomākslinieka Intara Busuļa Sestā soloalbuma prezentācijas koncerttūre Latvijā.    


Koncertu programma veidosies no pēdējo gadu labākajām, klausītājiem labi zināmām un iemīļotām dziesmām, kā arī dziesmām no jaunā albuma. Dziesmas izskanēs latviešu un krievu valodās.
Gaidāmais albums ierakstīts tepat Latvijā, dziesmu mūzikas autori ir Kārlis Lācis un Intars Busulis. Pirmais albuma singls - “Miglas rīts” 2016. gada laikā ir kļuvis klausītājiem ļoti iemīļots, vairākas nedēļas noturoties mūzikas topu pirmajās vietās.Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: deBusul MUSIC SIA


Lai atzīmētu izcilā amerikāņu komponista Filipa Glāsa 80. jubilejas gadu, grupas “Sigma” solists Jānis Ozoliņš aicina uz audiovizuālu koncertu, kuram dots nosaukums “Astoņdesmit”. 


Koncertā tiks atskaņoti pazīstami, kā arī līdz šim Latvijā mazāk prezentēti Filipa Glāsa skaņdarbi klavierēm. Programma veidota kā Jāņa Ozoliņa veltījums komponistam viņa 80. dzimšanas dienā. 80 minūšu garumā, atskaņojot gan hrestomātiskos skaņdarbus, kas latviešu klausītājiem ir labi pazīstami, — ”Mad Rush“ (1979), “Opening” (1981), cikls ”Metamorphosis for piano“ (1988), gan Latvijā līdz šim retāk atskaņotās etīdes klavierēm, jaunatklās pavisam citu Filipu Glāsu kuru klausītāji, iespējams, koncertatskaņojumā iepazīs pirmoreiz.

Koncertu papildina videomākslinieka Mārtiņa Dāboliņa veidotas videoprojekcijas.


Norises vieta: Kamerzāle
Organizē: biedrība HI

June


Komponists, pianists un viens no klausītāju vismīlētākajiem Latvijas mūziķiem, svinot savu nozīmīgo jubileju, aicina to darīt kopā un izbaudīt trīs lieliskus autorkoncertus. 


Plašajā, žanriski un stilistiski daudzveidīgajā programmā izskanēs gan instrumentālā mūzika, gan dziesmas no koru repertuāra un teātra izrādēm, kā arī aizvadīto gadu rok un popmūzikas „zelta fonds”. „Ceļa posms ir pieveikts nopietns, gandrīz kā no Tobago līdz Pāvilostai,” smejas Uldis Marhilēvičs. „Tagad jūtos atkal atgriezies mājās, un gribas vēlreiz izdzīvot skaistākos piedzīvojumus. Man tie ir mūzikā.”

Koncertos piedalīsies Marhila draugi - Ivo Fomins, Ance Krauze, IGO, Antra Stafecka, Sergejs Jēgers, Aija Andrejeva, Laimis Rācenājs Ainars Virga, Zintis Žvarts, Aivars Hermanis, Raimonds Macats, Dzintars Beitāns un citi.

Īpašas noskaņas un krāsas koncertos piešķirs pavadošā sastāva jaunākas paaudzes mūziķi - Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas simfoniskā orķestra grupa, Liepājas Melngaiļskolas bigbends, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas koris, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris LAIKS, Vidzemes kamerorķestris un citi.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Marhils music company SIA


Intīms iestudējums par pašu būtiskāko, kur atslēgas vārds kameriestudējumam - nostaļģija. Nostaļģija pēc mīlestības, patiesām, skaidrām, konkrētām lietām. Un ar ko gan vēl spēcīgāk uz skatuves var attēlot mīlestību, ja ne ar dzeju un mūziku. Skarbā, vīrišķīgā, eksistenciālā Klāva Elsberga dzeja un franču dziedātājas ZAZ maigā, sievišķīgā, dzīvespriecīgā mūzika. Mīlestību mēs katrs uztveram savādāk, kur nu vēl vīrietis un sieviete, taču arī šis dialogs caur konfliktu vedīs līdz kopsaucējam.     

Režisors: Leons Leščinskis
Piedalās: Leons Leščinskis, Everita Pjata un Normunds Kalniņš
Māksliniece: Liene Rolšteina

Norises vieta: Eksperimentālā zāle
Organizē: Liepājas teātr


Koncertuzveduma "Kamēr vēl gliemeži skrien" programma veidota kopā ar režisori Māru Ķimeli, tajā atspoguļojot ne vien Imanta Kalniņa mūzikas dažādību, bet arī atklājot Daumanta Kalniņa un Kaspara Zemīša muzikālo daudzveidību.

Režisore Māra Ķimele kopā ar mūziķiem radījuši stāstu, kas aizsniedzas līdz pat komponista daiļrades pirmsākumiem, atskaņojot skatītājiem arī mazāk zināmas Imanta Kalniņa dziesmas. Tās no rotaļīgām pāriet domīgās, no līksmām kļūst intīmas.  

Līdzās dziesmām izskanēs instrumentāli skaņdarbi obojas, klavieru un ģitāru saspēlē. Koncertuzveduma tapšanā piedalījies arī pats komponists - Imants Kalniņš, daloties esejiskās pārdomās par laiku un tā ritējumu, kas caurvijas koncertuzvedumam, vienojot skaņdarbu radīšanas laiku pagatnē ar laiku šodien.


Koncertprogrammas garums: I daļa, 1h 25.min
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Apvienība Ars Nova, SIA
×
08/06/2017
thursday 19:00


Bengts Ālforss   
Cilvēks, kas vairās no lifta
Kāda cilvēka nebūt ne skumjais stāsts
Režisore – Gaļina Poliščuka
Vīrieša lomā – Herberts Laukšteins
 
Šis ir humora pilns stāsts par to, kā par kāda cilvēka vienīgo draugu kļūst lifts. Viņa mīļotā sieviete ir izcilā Holivudas aktrise Greisa Kellija, ar kuru viņš ne tuvu nav pazīstams, savukārt iecienītākais brīvā laika pavadīšanas veids – svešu cilvēku bēru apmeklēšana. Vecīšu piespiedu vientulība… Šo lugu autoru iedvesmojis uzrakstīt vecu un vientuļu cilvēku bēres Helsinkos, uz kurām neviens neierodas. Galvenā varoņa optimisms un pozitīvisms palīdz viņam rast izeju no jebkuras situācijas, īpaši – protot palūkoties no malas gan uz sevi, gan katru situāciju, kurā viņš nonāk. Lūk, arī patiesā māksla dzīvot pa īstam.

Vieta: Eksperimentālā skatuve
Organizē: Liepājas teātris sadarbībā ar "Lielais dzintars"
×
10/06/2017
saturday 20:00


THE WORLD IN AN AMBER / CENTRAL AFRICA


Cameroonian-born Roland Tchakounté will bring a special musical experience to the Latvian audience with his unique vocal performance and fascinating phonetic sound combined with blues melodies.


Already in his early years, Tchakounté began immersing himself in the music of the most talented Afro-Americans, and his own songs are filled with the sorrowful sensations he felt as a refugee. His creative biography includes 6 solo albums and countless concerts around the world, including performances at such spectacular venues as London’s Jazz Café, Paris’ New Morning, as well as the festivals Blues Sur Seine and Chicago Blues Festival. 


Concert-goers are kindly invited to arrive at 19.00, when a duo from the band Ainavisti will give their warm-up performance in the lobby of the concert hall.Place: Great Hall
Tickets: EUR 7 - 18
Organiser: Great Amber in cooperation with the Latvian Blues Support Association


2017. gada 17 jūnijā koncertzālē "Lielais dzintars" norisināsies gadskārtējais Latvijas Nedzirdīgo savienības amatiermākslas festivāls, kurš šogad noritēs ar nosaukumu "Zīmes un Skaņa satiekas vasaras naktī".  

Šogad lielākais jaunums festivāla norisē būs tā jaunais formāts. Tas norisināsies divās daļās, kur ierasto nedzirdīgo amatiermākslas kolektīvu lielkoncertu papildinās nedzirdīgo mākslinieku amatu meistaru darbu izstāde koncertzāles telpās. Noritēs arī tradicionālais festivāla dalībnieku gājiens pilsētas ielās.

LNS amatiermākslas festivāla programmas koncepcijas veidotājs un režisors - Viesturs Roziņš.

Festivāla norisi atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Latvijas Nedzirdīgo savienība
July
×
22/07/2017
saturday 18:00


Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents:
Atvars Lakstīgala
Soliste:
Julianna Bavarska / soprāns

Plašāka informācija sekos.

Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas Simfoniskais orķestris
August
×
03/08/2017 -
06/08/2017


THE WORLD IN AN AMBER / SPAIN, BELGIUM, GERMANY, LUXEMBOURG, FINLAND, ESTONIA


Contemporary art festival –with various exciting interdisciplinary art forms. The festival will include exhibitions, concerts, performances, digital installations, theatre and dance performances, guest lectures and art in the urban environment. The forum will host internationally acclaimed artists, and will also be a place for the study of creative processes, discussions, and exchange of ideas.


Organiser: Great Amber


October


Plašāka informācija sekos.
Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: L Tips, SIA


THE WORLD IN AN AMBER / SPAIN

For the first time Liepaja will have the opportunity to experience an authentic flamenco dance show with real Spanish passion, embodied in instrumental music, dance and songs.

Flamenco ballet performance “4 Women 4” is a bright, musical show brought by the Flamenco Agency (Seville) with scrupulous choreography and impressive costumes. The performance tells the story about women’s lives in Spain, difficulties in jobs, changing family models and female emancipation from the 19th century till today. Flamenco dance has been recognised as part of the intangible oral heritage and was included in UNESCO in 2010. 

Place: Great Hall
Organiser: Great Amber
×
21/10/2017
saturday 18:00


THE WORLD IN AN AMBER / IRELAND

“The Gloaming” are one of the most extraordinary representatives of world music on the European stage. Their original repertoire is at the crossroads where the traditional Irish folk music intersects with the nuances of contemporary, jazz and experimental music, thus acquiring a fresh sound.  


Each of the band’s members have independently successful careers as performers, composers, arrangers or producers; however, coming together under “The Gloaming”, they have created something entirely new. Their creative improvisations and musical expressions, based on their massive knowledge and experience in the classical music, have given a new taste to the traditional Irish music. The instrumental accompaniment is in the hands of the violinist Martin Hayes, Ireland, guitar player Dennis Cahill, USA, pianist Thomas Bartlett, USA and violinist Caoimhín Ó Raghallaigh, Ireland, while the vocalist Larla Ó Lionáird, Ireland, brings a deeply soulful note to the performance.

The debut album “The Gloaming” was finished in the summer of 2013, and was released in January 2014. The most prestigious music reviewers – “BBC Radio 2”, “The Guardian”, “Irish Times”, “Mojo” and “NPR Music” – have named the album one of the finest records of 2014. After their debut, the band released their second album “2” in February 2016, which was nominated for a “Grammy” award in the first round in the category “World music”.“The Gloaming” have performed in the most popular music halls in Europe and USA –the National Concert Hall of Dublin, Royal Albert Hall in London, Lincoln Centre in New York and elsewhere with their concerts being sold out in a few days or even in a matter of hours. This year the list of names of the most significant halls will be accompanied by The Philharmonie de Paris, Concertgebouw in Amsterdam, Die Glocke in Bremen, as well as the recently opened Elbphilharmonie in Hamburg. 


Tickets are available at Biļešu paradīze offices in Latvia, or on the website www.bilesuparadize.lv, as well as the Great Amber information centre.

The concert is supported by the Latvian State Culture Capital Foundation and Liepaja City Council. Pupils, students, teachers, pensioners, group I and II disabled persons, as well as families and groups are entitled to discounts.


Place: Chamber Hall

Organiser: Great Amber

November


THE WORLD IN AN AMBER / GERMANY


The 2-year anniversary of the concert hall will be celebrated together with musicians from the world-renowned symphonic orchestra Berliner Philharmoniker.


The octet Scharoun Ensemble, comprised of eight orchestra musicians, is one of the leading chamber music ensembles in Europe. Octet has collaborated with world-famous conductors Claudio Abbado and Sir Simon Rattle. Such esteemed composers as György Ligeti, Hans Werner Henze, Pierre Boulez, György Kurtág and Wolfgang Rihm have dedicated their creative work to the octet. Latvian composer Platon Buravicky has made a new work specifically for this occasion – the world enters Liepaja, Latvia meets the world!


Place: Great Hall

Organiser: Great Amber


Muzikālais stāsts “Latvijas gredzens” atspoguļo savu zemi un to, kā cilvēki no senatnes kopuši savas garamantas un atgriežas pie saknēm. Koncertcikls ieskandina Latvijas simtgadi, un līdz pat jubilejai tas būs veltīts visiem Latvijas novadiem.  

Kurzemes gredzens
Lielkoncerts “Pūt, vējiņi”


"Pūt, vējiņi, dzen laiviņu, aizdzen mani Kurzemē" vietā, kur tiek godinātas lībiskās tradīcijas, iesakņojusies unikāla suitu kultūrtelpa un diendienā enerģētiskais spēks caurstrāvojas no jūras krastiem un pēdām smiltīs. Kurzemes jūrmalas krastos uzspīd pēdējie Latvijas vakara saules stari un vilnis krastā izskalo dzintara gabalu - mūsu laime šajā dzintarā ieraudzīt visumu un ielikt to kabatā.

Imants Ziedonis: "(..) es iedomāju ceļu, es eju kājām pa Kurzemi, pa redzētiem un pārdzīvotiem laukiem, kamēr sāk pretī nākt ainavas pavisam neredzētas, un es nojaušu, ka eju jau ārā no nomoda un ikdienības. Dokumentālā Kurzeme. Sapņu Kurzeme. Dievzemīte."


Piedalās:
Latvijas Radio koris, Valsts Akadēmiskais koris Latvija, Liepājas Simfoniskais orķestris,
etnomūzikas grupa Auļi

Solisti:
Laima Jansone / kokle, vargns
Vestards Šimkus / klavieres

Folkloras kopas: "Saucējas", "Suitu sievas"
Muzikālais vadītājs: Māris Sirmais
Režisors, mākslinieks: Reinis Suhanovs


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Latvijas Koncerti
December

Programmā:


Spilgtāko Ērika Ešenvalda pēdējo gadu skaņdarbu Latvijas pirmatskaņojumi

Piedalās:
Liepājas Simfoniskais orķestris
Valsts akadēmiskais koris LATVIJA

Koncertu vada:
komponists Ēriks EŠENVALDS


Norises vieta: Lielā zāle
Organizē: Liepājas simfoniskais orķestris
×
08/12/2017 -
10/12/2017


THE WORLD IN AN AMBER / ICELAND


This December, in collaboration with the magnificent Icelandic pianist Víkingur Ólafsson, the concert hall will host a concert series in an Icelandic mood.

Víkingur will be given carte blanche – the artist will perform classical music concerts, as well as alternative concerts in a less usual performance style. Ólafsson graduated from the prestigious Julliard School in New York. After finishing his studies, he continued working as a soloist with great musicians – from the Swedish clarinettist Martin Fröst, to Björk. This year Deutsche Grammophon released the pianist’s album featuring etudes by the American composer Philip Glass, which we will also hear as part of one of the Icelandic weekend concerts.


Organiser: Great AmberAbout

In the city of Liepāja, the dream of a grand concert hall of its own has been alive for almost a century. Already at the end of the 19th century, in 1896, the City Council made a decision to start saving money for the construction of its concert hall. In 2015, this dream has finally been realized – the „Great Amber” has been built to become a regional centre of culture and events, as well as home to the Liepāja Symphony orchestra, Emils Melngailis Liepaja Music Secondary School and to the concert hall’s manager and creator of the programme - „Lielais Dzintars”, Ltd.
The concert hall „Great Amber” comprises eight stories of 14’126 m². It has three concert halls – the Great Hall with 1010 seats, the Chamber Hall with 200 seats and the Experimental Stage with 150 seats, in addition to public events spaces Civita Nova, a coffee shop and a restaurant.


At the basis of the architectural concept of the concert hall, created by the excellent Austrian architect Prof. Volker Giencke, lies amber – the symbol of Liepāja and the Baltic Sea, as well as the concert hall’s function as a cultural and arts centre. Thus, its architecture is a portrait of music, frozen in time and in amber.

Its acoustics have been created by world leaders in their fields – Prof. Karlheinz Müller of Müller BBM, Germany, and Prof. Christian Bartenbach of Bartenbach, Germany, respectively.The city of

Liepāja is like a lagoon, located between the Baltic Sea and the Liepāja lake. It is the third largest city in Latvia and its capital of music. Seems only natural that it now also has its own „Great Amber” concert hall.

The shape, unique interior and excellent acoustics of „Great Amber” permit to say that a visit to this centre of the culture of the Baltic Sea region will surely become an unforgettable experience!

Currently, there are no vacancies available.

Ongoing procurement
Closed procurement
Documents
INFORMATIVE SUPPORT
RADIO SWH
 
KURZEMES RADIO

Mūzikas saule
Mūzikas saule
Financial support

Concert hall

VOLKER GIENCKE was acknowledged from the start of his career as an outstanding figure among young Austrian architects, he won numerous awards and gained international recognition.
As an architect and a university lecturer he was a founding member of the  Graz School of Architecture, a movement that has achieved worldwide fame as the "Genius of Graz".
Volker Giencke has remained an independent force as an architect until today.
His work includes the giant glasshouses in the University of Graz Botanical Gardens, the Austrian Pavilion at EXPO ´92 in Seville, the « Odörfer » Exhibition Hall in Klagenfurt, the Hotel Speicher Barth in Germany - converted from a harbour grain elevator, or most recently the «Great Amber » Concert Hall in Liepaja. Each of these buildings is an icon of a global architecture.
As chairman of ./studio 3 at the University of Innsbruck, he has raised the architecture faculty to the first rank among international architecture schools.
Volker Giencke studied architecture and philosophy. He has taught at Yale, the Universidad de Buenos Aires, Rizvi College Bombay and at University College London. He is a Member of the Latvian Chamber of Architects, an Honorary Member of the Association of German Architects (BDA) and a Member of the European Academy for Science and the Arts.

The acoustics of the concert hall has been created by Prof. Karlheinz Müller of Müller-BBM (Germany), one of the world’s leading specialists in the field, responsible for the acoustical solutions in theatres and concert halls in New York, Beijing, Moscow, St. Petersburg, Salzburg, Venice, Rome and other capitals of music and culture.
The architectural idea of the concert hall „Great Amber” was created in 2003, when the concept of Prof. Volker Giencke won at the worldwide competition initiated by Imants Resnis, at the time – head of the Liepāja Symphony Orchestra, and organized by the Liepāja City Council and the Latvian Association of Architects.

A truly international team of Austrian, German and Latvian experts and an overall of 24 offices has worked on the project of the concert hall under the supervision of  „Volker Giencke & Company”.

PROJECT HISTORY
2003 – worldwide competition of architectural concepts
2004 – adaptation project
2006 – design project
2008 – 2011 – technical project
1 August 2013 – the contract on construction and author’s supervision signed
4 October 2013 – beginning of construction
30 August 2014 – ridgepole celebrations, the constructino of „Great Amber“ reaches its highest peak – 30 metres.
12 August 2015 – the building is commissioned

CREATORS OF THE PROJECT
Building structure – Johann Birner (Zivilingenieur für Bauwesen, Austria)
Stage technologies – Buhnenplannung Walter Kottke Ingenieure GmbH (Germany)
Light technologies – Bartenbach Lichtlabor GmbH (Austria)
Acoustics - Prof. Karlheinz Müller, Müller BBM (Germany)

CONSTRUCTION
Built by Merks, Ltd. (Latvia)

Experience Great Amber
Excellent acoustics and functionality for your planned event: for symphony orchestra, chamber orchestra, jazz orchestra, choir, pop music (with  sound systems), ballet and other performances as well as for congresses, conferences, etc. Maximum number of seats: 1000.
Excellent acoustics for chamber music concerts. Great functionality for seminars, lectures, banquets and corporate events. Area: 170 m2. Maximum number of seats: 200 (144 in the hall, 56 in the balcony).
Particularly suitable for theatre performances, conferences, seminars and corporate events. The hall has a panoramic view to the city. Area: 151.9 m2. Number of seats: 150 (placement of hall’s seats can be changed and adjusted to event’s objective).

Residents

Liepāja Symphony Orchestra is an orchestra with a unique sound. Beauty and truth, experience and passion, directness and thoughtfulness meet in the sound of this orchestra. The unique amber sound of Liepāja Symphony Orchestra has originated in a unique place at the Baltic Sea – in Liepāja. The windy city has inveterate culture traditions. The very first Philharmonic Association with a symphony orchestra in the Baltic States was established in Liepāja. An Opera-house was active for a long time there. The heart of Latvian rock also beats in Liepaja; once there was a time, when sounds of jazz big bands and other ensembles were an important part of everyday life in Liepāja.

During more than a hundred years, the sound of Liepāja Symphony Orchestra has grown into a recognizable, classical and unquestionable value. Conductors, soloists and listeners readily come back to the fascinating amber sound, relishing the professional and emotional quality of the orchestra performance. When listening to the sound of Liepāja Symphony Orchestra, one may hear appreciation for music, desire to give away the best, sincerity and a body of unique talents, composed by the musicians of the orchestra.

Liepāja Symphony Orchestra is a classical symphony collective that holds to the traditions of the grand European symphony. The power of this orchestra lies within the competence of playing European classical and romantic music. Proficiency of playing jazz and rock music as well lets the orchestra speak to a very wide audience, and to make more and more new contacts. Love for the music unites Liepāja Symphony Orchestra and people all around the world, irrespective of their age, color of their skin or profession.


www.lso.lv


The structural unit of Liepaja Music, art and design high school – Emilis Melngailis Music School is currently the only higher professional educational institution in Southern Courland offering the qualification of a musician. 386 students are acquiring education in vocational programs (children’s music school) and vocational secondary educational programs (music high school).


The history of the school began in 1922 when the Latvian composer, conductor and organist Adolfs Abele established the Liepaja State Conservatory, however it has been carrying the name of Emilis Melngailis since 1954. Since 1 September 2016, as a result of a reorganization the school was merged into Liepaja Art and design school, thus acquiring the name – Liepaja Music, art and design high school.


The music school implements diverse educational programs – keyboard, string instrument, percussion and wind instrument play, as well as the vocal music, conducting, music history and theory. In recent years, two new programs have been added to the already vast offer – music (jazz and popular music) and music project management.


The school employs professional and highly qualified pedagogues, moreover – each year brings new teachers to the staff.


Students have the opportunity to participate in master classes, to go on exchange programs, get involved in creative projects, as well as to play in various student bodies: girls’ choir, boys’ choir, symphony orchestra, brass band and bigband. All of it is done for one aim – to raise a strong and self-assured generation that will form the basis of the culture of Liepaja and Latvia, the greatest treasure of ours.


www.lmmdv.lv


Catering at the concert hall is provided by Tinto, Ltd.

www.tinto.lv

Services

Excellent acoustics and functionality

Internationally acclaimed architectural pearl the Great Amber Concert Hall in Liepaja offers guided group tours! An hour-long tour takes the visitors through all the Great Amber halls – from the Civita Nova Art Space on the 1st floor and the Chamber Hall on the 2nd floor, to the Great Hall then finishing the tour by visiting Civita Nova 6 and the Experimental Stage on the 6th floor. During the tour, the visitors get to know impressive facts about the new construction, the building process, the artistic programme and the wide array of opportunities. 

Tour price – EUR 2.50 for adults, EUR 1.50 for pupils, students and seniors, the tour is free of charge for children up to 7 years old.

If there is lees than 10 persons in a group, the price for the group tour is 20 EUR.

For more information and applications, call the Great Amber information centre +371 634 24 555 or send an email to guests@greatamber.lv 


The information centre is open from 10 am to 8 pm, on Sundays – from 10 am to 3 pm.

Information Centre provides the opportunity to purchase tickets to all events taking place in Concert Hall “Great Amber”, as well as for events anywhere in Latvia.

In the Information Centre visitors will be able to apply for tours of the “Great Amber”, receive information about Liepāja city, as well as purchase souvenirs.


Opening hours of the Information centre:

Monday – Saturday:  10.00 – 20.00
Sunday:  10.00 - 15. 00


Discounts for events organised by Lielais dzintars, Ltd.

For:  
Students 25%
Seniors 20%
Teachers, professors 20%
Disabled persons group I/II 50%
Honorary Liepaja Citizen and Liepaja Citizen of the Year 30% 


Group tickets:
Tickets from EUR 7 to 15:
10-19 persons 10%
20-29 persons 20%
30+ persons 30% 


Tickets above EUR 15:
10-19 persons 10%
20-29 persons 15%
30+ persons 20% 


Family tickets:
2 adults + 2 (or more) children 20%
1 adult + 2 (or more) children 20% 


GREAT AMBER CONCERT HALL IN LIEPAJA

Information centre and application for guided tours:

Phone: +371 63424555

Email: guests@greatamber.lv


Working hours:
Mon.-Sat. 10:00-20:00
Sun. 10:00-15:00


Doors are open one hour before an event 


Great Amber Concert Hall,

Radio iela 8, Liepaja, LV 3401

www.greatamber.lv


Ticket offices:
www.bilesuparadize.lv
www.bilesuserviss.lv 


Contacts:
Info line: + 371  6 34 24555
E-mail: guests@greatabmer.lv


Photo, Video